Черкащанин розповів, що його оберігало у пеклі війни (відео)

09 травня 2017, 08:11

Він ніколи не забуде свій перший бій, тоді 43-го року 17-річний Олексій Нікітін визволяв Львів. Воював у піхоті і завжди був на передовій, відтак після кожної атаки відзначав день народження. Були поранення і контузії, та головне додому повернувся живий, інформує "ЧСН".

73 роки Олексій Якович зберігає невеличкий вузлик із чорними сухарями і монетами. Із таким крамом у 43-тьому, мама Марія відправляла сина на війну. Хто вірив у "Родіну і Сталіна", а він – у Бога і знав, що та маленька іконка, яку йому дала мама берегтиме його від куль. А їх пролітало повз нього чимало, адже був піхотинцем.

Коли почалась війна, йому було 15 років, разом із батьками і ще двома братами Олексій Якович жив у невеличкому селі Дубовики, за 200 кілометрів від Ленінграда. У 17 років пішов на фронт рядовим піхотинцем. Визволяв Львів, Краків. Пройшов всю війну і на строкову службу прибув до Черкас. Додому потрапив лише за рік після закінчення війни. Той день пам’ятає дотепер.

Вже у Черкасах зустрів кохання свого життя, так і залишився тут. У них була любов та не було дітей. Вже багато років, як Олексій Якович живе один, по господарству допомагає соціальний працівник. Та він не скаржиться. На столі – газети, телевізор, ветеран звідусіль черпає інформацію про війну на сході України. Йому не просто розібратись у нинішніх геополітичних процесах, та у нього важко на серці від того, що гинуть діти і онуки. У старенького не вкладається в голові, як можуть воювати народи-сусіди.

91-річний ветеран хоч і у поважних літах, та не засиджується на одному місці, чи не щодня гуляє у парку Перемоги, зустрічається із друзями. Ось і зараз подякував нам за увагу і заходився проводжати, каже, треба обов’язково рухатись – аби жити.

Коментарі

олександр сказав:

заголовок змініть. “90-річний”!!!

Василь сказав:

Це такий молодий ветеран,чи у ВАС з арифметикою не все гаразд?

Черкащанка сказав:

Василь, Дмитро, внимательно читайте статью! Деду – 91 год, а 73 года он хранит памятные со времён войны вещи!

provce.ck.ua сказав:

Вони праві – дійсно у заголовку була помилка. Але завдяки уважності наших читачів ми все виправили. Дякуємо всім!

Дмитро сказав:

Здивувала назва статті. Людина в 73 роки ніяк не могла воювати у ті часи. Почитав, зрозумів, що помилка автора. Перечитайте зайвий раз, що публікувати. Тим більше, на фоні “ряженых” російських ветеранів…

петро сказав:

может 93 года?

Нефтяник сказав:

Что за придурок писал эту статью?
С математикой надо дружить.
Черкащанину 90 лет, а не 73 года!!!

Вгору