Черкащанин російського походження Дмитро Політов є справжньою світовою зіркою з танців на пілоні і одним з подвижників танцювального напряму Pole dance. Його кар’єрний злет почався кілька років тому надзвичайно стрімко. За спиною 26-річного чоловіка першість на трьох європейських чемпіонатах, перше місце на чемпіонаті світу у Пекіні, а ще безліч перемог та майстер-класів. Історіями про ціну свого успіху, про кохання, що привело до Черкас, та про бурхливе творче життя Дмитро Політов поділився з сайтом vikka.ua.
Свій вклад в історію танців черкащанин напевне вже зробив. Дивно інше. Ще кілька років тому він захоплювався брейк-дансом та паркуром, а про танці на пілоні (жердині) навіть не думав.
"Все почалося у 2010 році в Туреччині. Там я працював за контрактом танцівником, моя майбутня дружина Ліля також. Нас поставили у пару. Я танцював брейк-данс, вона – джаз-контемп. У 2012 році після чергового контракту в Туреччині я поїхав з Лілею одразу до Черкас. Навіть не забрав свій диплом з мічуринського вишу. Він опинився у мене потім, вже і не пам’ятаю коли", – розповідає Дмитро.
Саме у Черкасах пара почала тренуватися танцювати на пілоні. Тут заснували свою школу танців. Натхненником Дмитра у цьому напряму став німецький акробат Ремі Мартін. Отримавши перші навички, черкаський танцівник став розробляти власну хореографію та трюки.
"У мене ніколи не було якихось упереджень, що полденс – це стриптиз і, що хлопці, які його танцюють, здебільшого геї. Серед моїх родичів та знайомих ніхто мене не відмовляв. Для них я просто займався чимось незрозумілим. А щодо упередженого ставлення у суспільстві, то воно і раніше було, і тепер залишилось. Мене це не особливо турбує", – зазначає танцівник.
Того ж 2012-го року Дмитра та Лілю запросили виступити дуетом на сцені шоу "Україна має талант". Так до Дмитра прийшла перша популярність.
"Ліля тоді була вагітна, тож я виступав без неї. Поки був на сцені, дружина тримала страховку. Тоді я займався полденсом лише кілька місяців, але вже вдалося виграти перші місця на чемпіонатах Росії та України. У 2013-му на моєму рахунку було дві перемоги на чемпіонаті Росії", – розповідає Дмитро.
Найбільш продуктивним для танцівника став 2015-ий. "Я виграв три європейські чемпіонати з полденсу та Чемпіонат світу у Пекіні", – згадує Дмитро Політов.
Він вже й не пригадає кількість змагань, у яких брав участь. "Якщо танцівник відомий і може додати рейтингу, то його на чемпіонати запрошують. Можуть оплатити дорогу та проживання", – повідомив він.
Хореографію та трюки до виступів Дмитро готує самостійно. Багато чого до цього виду танців він додав особисто. "Одним із засновників себе не вважаю, а от нову хвилю, мабуть, привніс. Я ж прийшов до полденсу з брейку та паркуру, який є досить екстремальним. Тож елементи такого характеру – від мене", – пояснив він.
У полденсі важлива підготовка та фізична форма. "Найкоротший термін репетицій до чемпіонату у мене тривав півтора тижні. Я тоді проводив майстер-класи. Після них залишалося мало сил. Тож прогнав номер десь 5-6 разів, виступив у Гонконгу і вперше у житті не посів жодного місця", – ділиться спогадами про невдачу Дмитро.
Найдовшою ж підготовкою для артиста стала постановка танцю на композицію "Дерево" для Swiss Pole Art 2016 у Женеві. Тренувався черкащанин більше місяця. Винагородою за старання стало перше місце.
Майже одразу із сольною кар’єрою в полденсі Дмитро почав тренувати охочих танцювати та виконувати трюки на пілоні. Черга проведених по світу майстер-класів перетворилася на яскравий калейдоскоп. Більшість з них була проведена в Європі.
"Разів 7 був в Італії. Взагалі, легше сказати, де ще не тренував: у Швеції, Іспанії, Португалії. У західній Європі більшість танцівників з полденсу – дівчата, а у східній – чимало хлопців. Відмітив для себе гарний рівень у поляків, білорусів та болгар. У Черкасах теж серед тренерів та танцівників є хлопці. А от у Латинській Америці полденс танцюють здебільшого геї", – розповів танцівник.
Справжнього вчителя з танців на пілоні у Дмитра Політова так і не було. "Я абсолютний самоучка, але зараз став відкритим для навчання. Я вже створив свій стиль, але хочеться освоювати нові трюки, дізнатися про нові можливості свого тіла. Думаю, що вчитель не завадив би", – вважає він.
Як не дивно, Дмитро зізнається, що танці для нього не головне і якихось амбіційних стратегічних планів на рік, п’ять, десять років він не будує. Танці – лише засіб. Головне – сім’я, син Серафім, його виховання та майбутнє.
"Нещодавно відмічали триріччя Серафіма. Оскільки я наразі перебуваю в турне і живу між чемпіонатами та майстер-класами, родина вимушена підлаштовуватися під мене. Тож святкували день народження у Будапешті. Я скучаю за сином навіть під час роботи в Черкасах, а у довгих відрядженнях – дуже сильно. Уникати суму допомагає тяжка праця", – ділиться танцівник.
Серед найближчих планів Дмитра – захистити титул чемпіона світу та втілити екстремальний перфоманс у Москві. "Наприкінці січня хочу зробити шоу на 100-метровій висоті над озером. Це буде підвісний пілон, прикріплений на вертольоті", – поділився шаленою задумкою танцівник.
До цього кроку його спонукав знайомий з Нової Зеландії, що наразі працює на ВВС. "Він запропонував мені зробити челендж самому собі, щось таке, на що важко наважитися. Коли втілю це в життя, тоді й буду планувати майбутнє", – каже Дмитро.
У танцівника особливе ставлення до подій на Сході України.
"Я багато подорожую, тож дивився новини про події на Донбасі в Україні, в Європі та Росії. Це одна й та ж картинка, тільки з різними текстами та думками, які ЗМІ нав’язують людям. Вважаю, що справжній сенс цієї війни – чиясь велика вигода. А звичайні люди, як ми, просто маріонетки", – вважає полденсер.
Всі фото з vk.com Дмитра Політова
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram