Черкащани стали переможцями в цьогорічній «Коронації слова»

07 червня 2015, 21:17

1433658417_7

У Національній опері вітали майстрів слова. У Києві пізно ввечері закінчилось урочисте нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Змаганню рукописів та кіносценаріїв уже 15 років, і за цей час воно стало подією. Перед відкриттям нових імен шанують класиків. Лейтмотив конкурсу ‒ «Розстріляне відродження» ‒ згадали танцями та кінохронікою. Нині в літературі ‒ знову відродження. І тепер воно житиме, вірять письменники, інформує ТСН.

«Починаючи від Майдану попит на українську книжку зріс, зараз українська література – у лідерах, навіть російськомовна література відпочиває», ‒ каже письменник Василь Шкляр. Більшість тем ‒ про війну та революцію. Те, що є кому писати історію ‒ це заслуга цього конкурсу, каже досвідчений член журі. Віктор Андрієнко згадує: 15 років тому письменники були в депресії, нині вони ‒ представницький голос країни у світі.

Більше шести тисяч рукописів надіслали цього року на конкурс. Це ще не книжки, а просто ідеї. Але найкращі з них скоро вийдуть в друк та на екрани. Втім, премія ‒ лише оцінка професійних читачів. На полицях та в постановках будуть ті, кого полюбить масова публіка.

Серед переможців є й черкащани. Зокрема, в категорії «романи» ІІ премію отримали Світлана Горбань, Наталія Лапіна за твір «Роман з містом» м.Черкаси. Спеціальну відзнаку отримала за роман «Злі лелеки» Зінаїда Луценко з Черкаської області. Таку ж спеціальну відзнаку, але у номінації «Твори для дітей» та «Вибір видавця», вручили Марині Павленко за твір «Моя класнюча дівчинка». І наостанок «Пісенна лірика», спеціальну відзнаку «Найкраща військова пісня» від Центрального будинку офіцерів Збройних сил України отримав Володимир Даник за твір «Ми солдати України».

Поділитись

Коментарі

Вгору