Черкащани “штурмують” паспортні центри (відео)

01 червня 2017, 11:10

Залишилося два тижні до старту безвізового режиму з Євросоюзом. Українці масово кинулися оформляти біометричні паспорти, інформують "Подробности".

У Черкасах після новини про безвіз у райвідділах міграційної служби яблуку ніде впасти. На все місто їх всього три. У тісному і задушливому коридорчику центрального відділення о 10 ранку - вже півсотні людей. Це всі, кому сьогодні потрібно надати послуги.

- Немає умов для того, щоб тут знаходилася така кількість людей. Але керівництво виходить і каже, чи можна зайняти чергу. Зависає система, тому що дуже багато людей кинулися робити закордонні паспорти, - говорить мешканка Черкас Оксана Верховець.

- Якщо ми раніше обслуговували по 20-30 чоловік у день, то на сьогодні ми приймаємо по 100-120 людей, - говорить начальник черкаського відділу ДП "Документ" Віталій Миша.

Кожен день в Україні біометричні паспорти отримують 20 тисяч осіб - це вдвічі більше, ніж в минулому році. А кількість відділень і співробітників та сама, виправдовуються в ДМС.

- Звичайно, зараз є черги, зараз є труднощі із записом в електронній черзі, яка є на сайті міграційної служби, там є обмежена кількість місць. Якщо кількість охочих записатися перевищує кількість місць, звичайно, не всі зможуть записатися. Тому міграційна служба робить все можливе, - говорить керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько.

Але поки в держслужбі обмірковують, як поліпшити сервіс, конкуренти-приватники не ловлять гав.

Оформити можуть навіть за три дні. Але коштуватиме це 3 тисячі гривень. У ДМС таких посередників називають шахраями і радять з ними не зв'язуватися.

- Будь-які пропозиції щодо оформлення паспорта дистанційно - це очевидно шахрайство, і таку інформацію треба відразу передавати до правоохоронних органів, - говорить Сергій Гунько.

 

Офіційні розцінки, нагадують у Міграційній службі, такі: оформити паспорт за тиждень - до 900 гривень, за 20 днів - до 600 гривень. У відомстві запевняють, що за місяць черги в райвідділах зникнуть.

Коментарі

Євгеній сказав:

Із за цього дибільного ажіотажу неможу вже майже місяць замінити фото на паспорт, постоянно безкінечні очередя.

Вгору