Зараження паразитами, алергічні реакції, подразнення. Таких сюрпризів нерідко можна чекати від укусу комара. У групі ризику насамперед діти, алергіки та ті, хто багато часу проводить на свіжому повітрі. І, якщо дехто призвичаївся і просто не реагує на комах-кровососів, то для багатьох наслідки спілкування з ними, вкрай тяжкі, про це йдеться в сюжеті "Росі".
Активність комарів залежить від погодних умов. Нова генерація виплоджується в сезон дощів – біля водойм та на узбережжі. Саме ці місця найчастіше обирають родини для літнього відпочинку.
Нормальна реакція на укус комара – це поява на шкірі рожевого ущільнення, яке свербить. У цьому випадку, запевняє завідувач педіатричним відділенням Черкаської обласної дитячої лікарні Інесса Герус, хвилюватись не варто. Однак якщо червона пляма має великі розміри, до 5-10 сантиметрів у діаметрі, набрякає і дуже сильно свербить, то це симптоми алергії.
Кожний засіб захисту від комарів має свої «плюси» і «мінуси». Вибрати потрібний варіант непросто. Найбільш популярними засобами є репеленти. Вони відлякують комах і не містять у своєму складі отрут на відміну від інсектицидів. Та головне, кажуть лікарі, намагатися не розчухувати укуси.
Та навіть при використанні антикомариних засобів ви не застраховані від укусів. І якщо алергія проявляється дуже сильно, потрібно негайно відвідати алерголога і підібрати відповідні препарати для запобігання небезпечним наслідкам. Інна Герус, радить як вгамувати свербіж після укусу комара:
- Промити місце водою з милом, обробити антисептиком. Потім рекомендовано прийняти антиалергічний препарат, - каже лікар.
Якщо ви знаєте, що у вас алергія на укуси комах, то влітку, особливо на природі, рекомендується носити з собою невелику аптечку з антигістамінними препаратами.
А ще лікарі радять пам'ятати, що влітку може бути алергія не лише на укуси комах, а й на сонячні промені та рослинний пилок.
Детальніше - в сюжеті.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram