Черкащани можуть отримати “альпіністський Оскар”

30 березня 2016, 20:17
Балабанов і Фомін на вершині гори Талунг

Балабанов і Фомін на вершині гори Талунг

Із 14 по 17 квітня у Франції пройде 24 церемонія вручення найпрестижнішої альпіністської премії – “Золотий льодоруб” (“Piolets d’Or 2016”). Захід відбудеться в селі Ля Грав-Ля Меж, яке є гірськолижним курортом.

Серед претендентів на своєрідний Оскар у світі альпінізму є черкащани – це Микита Балабанов і Михайло Фомін. “Двійка” українців увійшла до шот-листа “Piolets d’Or 2016” за першосходження по Північно-Північно-Західному контрфорсу піку Талунг (7 тисяч 349 м) у Гімалайських горах. Цей маршрут з назвою “Папа Вища сила” –  у “двійці”, в альпійському стилі, без групи підтримки, без спостерігачів – у лютому 2016 року вже був відзначений американською нагородою “Golden piton” (“Золотий крюк”) за кращі досягнення року в альпінізмі і скелелазінні.

Нагадаємо, що Балабанова й Фоміна вже номінували на премію “Piolets d’Or” за відкриття у 2014 році маршруту “Снігова Королева” на Гімалайську вершину Лангшіса Рі (Langshisa Ri) висотою 6 тис. 427 м.

Довідково: Премія “Золотий льодоруб” (фр. “Piolets d’Or”, англ. “The Golden Ice Axe”) – міжнародна нагорода за видатні досягнення в альпінізмі, що присуджується щорічно французьким журналом Montagnes і The Groupe de Haute Montagne (GHM) з 1992 року.

Номінантів відбирає GHM і журнал Montagnes за підсумками альпіністського сезону. Потім спеціальне журі розглядає сходження, здійснені номінованими учасниками і присуджує найвищу нагороду – “Золотий льодоруб”.

 

Коментарі

Вгору