У 40 країнах світу цей день є офіційним святом. Чутка, що в Україні його планують скасувати, швидко поширилася інтернетом. Дехто з чоловіків з полегшенням зітхнув, адже їм не потрібно буде мізкувати над подарунками, а ось леді навпаки обурилися: єдине жіноче свято в році анулюють, інформує "in.ck.ua".
Видання вирішило запитати черкащанок, чи важливе для них 8 Березня, і як вони ставляться до його можливого скасування.
- 1987 рік, Нью-Йорк, жінки вийшли на демонстрацію, аби звернути увагу на свої права. Їхня мета – бути на рівні з чоловіками: виборче право, зарплата, робочий день. З роками це свято втратило соціалістичність та комуністичність – це просто жіночий день, - коментує волонтер, військовий капелан Лариса Когут. - І свято непогане, згадується жінка, дівчатка, нині абсолютно інший відтінок. У мене три сини і чоловік, таке собі чоловіче царство. Приємно, коли вони вітають, купують квіти, ми робимо якогось тортика, а потім їдемо до бабусь. У цьому святі важливо привітати всіх представниць роду. Я за те, щоб зберігати свята з позитивними моментами. У нас в країні дуже мало жіночих свят. В Америці є день матері, день тата, в них усе це компенсовано. Якби у мене була можливість, я б обрала інший день і назвала – день весни, краси й кохання. Вітаю всіх жінок, нехай нас завжди кохають і говорять побільше компліментів.
- Мені подобається це свято! Чоловіки бігають з квітами, мабуть, це найквітковіший день у році. Для мене особисто він не дуже значний, але подобається сама атмосфера, - зазначає чемпіонка світу з фітнесу Оксана Оробець. - Адже ми постійно у рутині роботи, побуту, клопотів. І треба вміти відзначати свята. У моїй родині представники чоловічої статі – дідусь, тато, брат, а нині й чоловік – завжди роблять щось цікаве та особливе. Наприклад, брат завжди готував і подавав нам з мамою смачні сніданки. А колись ми всі були настільки заклопотані й пропустили 8 Березня... Тоді він подарував нам листівки "З 9 березня", це було дуже приємно й весело. Нині для мене цей день робочий, в режимі тренувань, тому все за графіком, але вечеря з коханим залишається. Навіщо жінкам 8 Березня? Кожна з нас сама для себе вирішує. Думаю, в цьому контексті варто говорити не лише про жінок, а й про чоловіків і дітей. Це спільне свято, і трохи радості, сюрпризів та посмішок зайвими не будуть.
- Свято 8 Березня має такий же стосунок до перших пролісків, як День Незалежності України до збору врожаю. Але в останні десятки років його контекст зміщено до привітань "Зі святом весни й краси", - коментує PR-менеджер Тетяна Єщенко. - Мало хто згадує історію 8 Березня – нагадати, що жінки мають такі ж самі політичні та трудові права, як і сильна половина людства. На мою думку, Україна не настільки просунулася в забезпеченні прав жінок, щоб вважати себе країною, де історична місія 8 Березня остаточно виконана. У нашій родині є своя святкова традиція – чоловік готує мій улюблений салат, дуже смачний. А син дарує листівку, зроблену своїми руками. Вважаю, що свят у нашому житті має бути більше, і не обов'язково, щоб вони були вихідними днями. Головне – вміти створювати одне одному гарний настрій і дарувати тепло.
- Якщо не занурюватися в історію, 8 Березня красиве свято. Весна завжди пробуджує підсвідомість, все оживає. Тому не дивно, що це все поєдналося разом, - зазначає заслужений художник України, жінка третього тисячоліття Олександра Теліженко. - У моїй родині це свято шанують. Чоловік завжди дарує квіти й увагу, син та онуки також прагнуть подарувати цього дня якийсь букетик. А це приємно! Тому я позитивно ставлюся до 8 Березня, я б святкувала його щодня. А щодо того, що його хочуть скасувати, то це політика. Хто і коли його не заснував би, на нашій землі воно святкувалося завжди. У нас же такі глибокі традиції шанування жінки. Українці завжди вшановували жіноче начало. А це найпрекрасніше – любов, жінка, весна та краса. І саме 8 Березня мотивує чоловіків вшановувати жінок.
- Багато людей виросло на цьому святі. Нас з дитинства вчили, що в цей день треба вітати жінок. Це важливо, ми вітаємо старше покоління, приносимо подарунки сестрам, подругам, колегам, - коментує власниця студії "Irisk бутик", перша віце-міс України (2008), міс Черкаси (2007) Анна Габ. - 8 Березня – свято краси, уваги і турботи, все це можна показати за допомогою маленьких приємних сюрпризів. Також цей день – хороший стимул для чоловіків, щоб вони згадали про своїх жінок, побалували їх… Як своєрідний поштовх – не забувати давати нам увагу, зробити комплімент, приготувати вечерю, деколи це навіть краще коштовного подарунка. З приводу скасування – це некоректно, адже це міжнародне свято, його відзначають в Білорусі, Болгарії, В'єтнамі, Китаї, Сербії. У нас чомусь він асоціюється з минулим, з СРСР, а це не правильно.
- Я позитивно ставлюся до цього свята, хоча б один день в році жінка звільняється від одвічної хатньої роботи: прибирання, миття посуду. І у цьому сенсі чоловіки хоч трохи "шевеляться", - зазначає ведуча та співачка Світлана Білокінь. - А ще, 8 Березня – це квіти. Дружини, мами, бабусі, дівчата їх завжди отримували цього дня! А тепер взагалі забудуть, що це! Скасування свята, на мою думку, це дискримінація і наглість! І хто ж скасовує? Чоловіки!
- У дитинстві в моїй родині до свята 8 Березня ставились не політично,- коментує художниця Тетяна Черевань. - Батьки збиралися з друзями в цей день. Це були дизайнери, художники, архітектори, юристи та музиканти. Святкування було феєричним. Крім того, що чоловіки дарували всім дівчатам і жінкам квіти, вони в цей день ще й готували для них. Збиралися на одній кухні, вдягали фартухи своїх жінок і готували найсмачніші страви. Було класно! Згодом стали збиратися рідше, але в родині моїх батьків залишилася ця звичка. Тато досі готує фаршировану щуку та пече пироги. У цей день рідні та друзі дарують мені квіти. Зранку чоловік з сином тихенько готують смачний сюрприз. Я маю свої погляди на Життя. Наприклад, незважаючи на свята, я дарую подругам і матусі квіти. Коли людина радіє – вона щаслива, а це найголовніше в житті. Ділитися з людьми, допомагати найближчим можна і в інші дні, не скасовуючи свята.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram