З рідних Черкас 24-річна Діана Браславська поїхала працювати вчителем англійської мови в Пекін у серпні 2016 року, інформує "Zmi.ck.ua".
За роботою - в чат
Відправитися в незнайому країну Діана зважилася після розповіді подруги, яка вже деякий час працювала в одному з дитсадків Пекіна і була дуже задоволена.
- У Черкасах як учитель англійської я могла б розраховувати на зарплату близько 2500 гривень. А тільки за комунальні платежі взимку доводиться платити 1500-2000 грн. За що ж тоді жити? - пояснює причину від'їзду Діана. - У Китаї я витрачаю гроші тільки на їжу і те, що хочу придбати. Їжа та одяг тут дуже дешеві, тому можна спокійно відкладати.
Візу в Китай українцям дають охоче, каже дівчина, правда, в'їжджала Браславська по туристичній візі, бізнес-візу оформила вже на місці.
- У більшості тут бізнес-візи, але з ними трохи не зручно, адже доводиться перетинати кордон кожні 30-60 днів в залежності від віку: чим старша людина, тим довше коридор, щоб залишатися в Китаї. Мені треба кожні 30 днів виїжджати. Виїжджала в Гонконг, - пояснює Діана.
Послугами фірм з працевлаштування в Китаї, яких зараз в Україні дуже багато, Браславська не користувалася, каже, що ціни за їх допомогу "кусаються", а роботу викладача знайти не складно - Діана працевлаштувалася за 9 днів.
- Фірми просять як мінімум 500 доларів. Я сама купувала квиток до Китаю, відкривала візу і сама тут шукала роботу, домовлялася про інтерв'ю. Китайці використовують соціальну мережу WeChat, там я дивилася пропозиції по роботі і домовлялася про особисту зустріч, - згадує вчителька.
Взяли після пісні і зарядки
Співбесіди в традиційному для нас розумінні у дівчини не було: замість довгих розпитувань про освіту, хобі та плани на майбутнє Діану відразу попросили провести урок, щоб показати на практиці, що вона вміє.
- Я підготувала невеликий урок на 10 хвилин: заспівала з хлопцями дитячу пісеньку, пограла в гру і зробила зарядку. Все відбувалося дуже весело, їм сподобалося, а це значить, я вмію знаходити контакт з дітьми, на основі цього мене і взяли. Складнощів ніколи не було, адже це діти - головне, щоб їм було весело, - посміхається Діана.
- Діти в школі дуже мене люблять, адже я єдина з білим волоссям на всю величезну школу! Дітки їх гладять постійно і порівнюють зі своїми, - сміється дівчина.
Діані дали перші і другі класи. Вона зізнається, робота вимотує, адже в класі може бути і до 35 учнів: хтось веде себе добре, а є і непосиди. Діана каже, китайські вчителі набагато суворіше її, а вона дозволяє своїм підопічним трохи розслабитися. До слова, з колегами дівчина теж знайшла спільну мову.
- Деякі китайці знають англійську, з ними і дружу, ми допомагаємо один одному, - продовжує Діана. - А взагалі, китайці, як і всі люди, різні: є і дуже хороші, які і допоможуть, і прикриють, а є такі, яких краще обійти десятою дорогою.
Вхід-вихід - за відбитками пальців
Традиційна китайська школа відрізняється від нашої багато в чому. Тут заняття починаються о 7.30, а закінчуються о 16.10 - у хлопців 1-5-х класів по 8 уроків кожен день.
- В 11.30 всі йдуть на обід, а після нього 40 хвилин вільного часу. Всі діти лягають спати: просто кладуть голову на парту і засипають, деякі навіть подушки з собою беруть, - посміхається Діана.
Йти зі школи вчителі повинні не раніше 16.40, а якщо запізнюєшся або тікаєш раніше - штраф близько 200 гривень: кожен викладач при вході і виході повинен залишити відбиток пальців. Середня зарплата китайського вчителя - 3500 юанів. Крім того, шкільна форма обов'язкова не тільки для учнів: в школі Діана повинна знаходитися в чорній спідниці і червоному піджаку. Щопонеділка о 9.30 лінійка - піднімають державний прапор. За словами дівчини, в системі освіти Китаю дуже багато уваги приділяється вихованню поваги.
- Дітей з дитинства вчать тому, що вчитися потрібно старанно. Крім цього, вони заучують правила, що до батьків слід ставитися з повагою, у всьому слухатися і вчитися у них. На нашій уніформі ми носимо значок, на якому написано "Кожен чоловік - мій батько, кожна жінка - моя мати", - говорить вчителька.
Самі ж уроки англійської - це далеко не зазубрювання таблиць і читання фраз з підручника. Щоб запам'ятати складні слова і словосполучення, клас хором співає забавні пісеньки, при цьому посміхаються, махають руками, стрибають, сміються. Чим цікавіше гру запропонує вчитель, тим легше йому утримати увагу класу.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram