Черкащанка, яка важила 24 кілограми, перемогла анорексію (фото)

14 травня 2016, 10:20

1

Вікторія Чикаленко з Черкаської області змогла перемогти анорексію. Жінка, вага якої ще рік тому складав всього 24 кілограми, пройшла курс лікування в київській клініці, пише Обозреватель.

За дев'ять місяців, що Віка провела в медичній установі, вона набрала необхідну вагу. Тепер вона важить 46,5 кілограмів. Показники її здоров'я більше не викликають побоювання у лікарів.

Вперше історію Вікторії в 2015 році розповіли в телевізійній програмі "Стосується кожного". Як виявилося, причиною такого різкого схуднення жінки стала тяга до виснажливих дієт і голодування.

4 5

3

Так Віка виглядала рік тому. Зовнішність жінки шокувала. У всьому її тілі був тільки один відсоток підшкірного жиру, замість стандартної норми для жіночого організму - вісімнадцять.

Як повідомили батьки Вікторії, боротьба з анорексією в їхній родині почалася в 2001 році, коли дочка стала стрімко худнути. У той момент, коли всі доступні методи і засоби перестали приносити результати, а організм дівчини був виснажений, батьки забили на сполох.

Лікарі не вірили в те, що можливо врятувати Віку, її вага стрімко падала. Далі ставало все гірше і гірше. Батьки зверталися до фахівців з різних міст України, але ніхто не міг допомогти. У житті сім'ї було все: церкви, святі місця, навіть екстрасенси, ворожки і знахарки.

Анна Миколаївна, мама Віки, викладач в музичній школі, і зараз зі сльозами згадує цей час: "Віка, наша довгоочікувана і єдина дитина, звичайно ми з чоловіком пережили багато за цей час. Навіть зверталися в телевізійні проекти, в надії, що нам допоможуть . І ось, це дійсно відбулося, на зйомках однієї з передач ми зустріли лікаря".

Мама жінки поділилася, з чого почалося знайомство дочки з фахівцем.

"Скільки тобі років?" - запитав у моєї дочки лікар. "Мені виповнилося 33 роки недавно", - відповіла вона. "Вік Христа. Можна починати жити заново! Ти готова?" І я добре пам'ятаю цей момент, тому що Віка повірила в те, що їй допоможуть, і сама цього щиро захотіла ", - розповіла Ганна Миколаївна.

Вікторія також висловила своє враження від лікування.

"Саме в клініці до мене прийшло розуміння, що моя відмова від їжі, це така ж залежність, як багато шкідливих звичок. Коли усвідомлюєш проблему, робиш головний крок до її вирішення. Все, що сталося зі мною тут, здається нереальним дивом, але насправді, це робота багатьох людей, які допомагають тобі. Частиною унікальної методики є те, що це закритий центр. Тебе, з одного боку, ізолюють від навколишнього світу, а з іншого боку, соціалізують. У новій обстановці ти знаходишся з людьми , у яких проблеми подібні твоїм. Це теж частина процесу терапії, можливість подивитися на себе з боку ", - зазначила жінка.

6

Так нині виглядає Вікторія після курсу лікування.

"З нами постійно працюють психотерапевт і дієтолог. Допомагають розібратися в собі, в причинах, чому виникла хвороба і радять, як з нею боротися далі. Спочатку, жартома,"лякали "їжею, але насильно ніхто не годував. І як в дитячому садку, поки все не поїдять, ніхто не встає з-за столу. Починаєш по-новому розуміти їжу, відчуття насичення стає приємним і зрозумілим. Взагалі, у кожного формується нове ставлення до життя, і вже важливі не тільки твої результати, але і результати інших", - підкреслила Віка.

Вона додала, що тепер їй відомі основні психологічні причини виникнення анорексії.

"У моєму випадку - це невпевненість в собі, небажання дорослішати, а також необхідність контролювати все навколо. Природно, я раніше була впевнена, що можу контролювати своє бажання їсти мені чи ні. Зараз моя вага стабільно хороша, я продовжую нормально харчуватися і готуюся до виписки", - підсумувала жінка.

Коментарі

Вгору