Черкащанка, яка створює глиняних диво-звірей, святкує творчий ювілей

21 лютого 2017, 19:18

Фото: Ольга Бердник-Отнякіна/Facebook

Ювілей творчої діяльності. 30 років у мистецтві, тисячі оригінальних іграшок-свистунців та безліч прихильників в усьому світі. Ольга Отнякіна-Бердник, черкащанка, яка творить казку власноруч. Глиняні котики, зайчики, козулі та безліч інших диво-звірів. Серед шанувальників її творчості найвідоміші люди України: Іван Малкович, Олег Скрипка, Святослав Вакарчук, інформує ЧСН.

Майстриня Ольга Отнякіна-Бердник працює в жанрі керамічної іграшки або, як вона сама каже «в невибагливому декоративному мистецтві». Першу роботу зробила ще у 1986 році.

За 30 років мисткиня створила тисячі фантастичних, вигадливо розписаних звірят-свистунців. Віднайшовши свою власну техніку і власний стиль, вона творить не просто дитячу забавку. В її образах оживає казка, загадка, співанка, приказка. Спочатку це було її хобі, виготовлені іграшки залишала собі або дарувала друзям і рідним.

Пані Ольга часто бере участь у різноманітних етнофестивалях. Проводить майстер-класи, на дитячих фестах. Її роботи зберігаються в музеях України. А понад тисячу її диво-звірів знайшли притулок закордоном,

Черкаський художній музей одним із перших зацікавився творчістю Ольги Отнякіної-Бердник. Тут зберігається декілька експонатів з різних колекцій майстрині. Зокрема і її перші роботи, які вона створила під впливом полотен української народної художниці Марії Примаченко.

Диво-звірі майстрині – не сувеніри, як дехто вважає. Насправді це втілення стародавніх образів українського фольклору в сучасність. Її роботи об’єднані в серії “Древні звірі”, “Пташині весілля”, “Леви наших лісів”, “Коти на полюванні”, “Пори року”, “Стародавні загадки” та багато інших. У майстрині ще багато творчих задумів і планів. Та передусім вона мріє організувати на Черкащині масштабний етно-фестиваль, в якому братимуть участь справжні митці декоративного мистецтва.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору