Черкащанка просить Президента врятувати науку України

20 січня 2016, 18:18
Фото: Facebook / Yulia Bezvershenko

Фото: Facebook / Yulia Bezvershenko

Петиція черкащанки Юлії Безвершенко до Петра Порошенка стала однією з найбільш підтриманих серед українців. Звернення Юлії, яка наразі є заступником голови Ради молодих вчених НАН України та викладачем Києво-Могилянської академії, зібрало більше 12 тисяч підписів із необхідних 25 тисяч, пише vikka.ua.

"Українська наука в небезпеці!", - так розпочала своє звернення заступник голови Ради молодих вчених. Вона  наголосила, що в держбюджеті на 2016 рік, окрім стабільного зменшення видатків на науку, передбачаються неприпустимі дії.

"Окрім запланованого скорочення фінансування Національної та галузевих академій наук, Міністерством фінансів пропонуються кроки, які виходять за рамки його компетенції, і ставлять під загрозу майбутнє української науки", - пише Юлія Безвершенко.

Молода науковець зокрема звертає увагу на статтю 30 Держбюджету, де йдеться про реорганізацію галузевих академій наук шляхом приєднання їхніх установ до складу Національної академії наук України, та надання Міністерству освіти і науки монопольного статусу головного розпорядника всіх бюджетних коштів, виділених на науку.

"Реформа наукової сфери України конче необхідна! Але її здійснення потребує розробки відповідної стратегії та проведення фахового аудиту, із залученням, зокрема, експертів ЄС. Саме такий механізм реформування і закладено у новому Законі України "Про наукову та науково-технічну діяльність", прийнятого Верховною Радою України 26.11.2015. Стаття 30 повністю суперечить положенням цього Закону", - зазначила черкащанка.

Вона підкреслила, що згадана стаття також суперечить Стратегії сталого розвитку "Україна-2020", положенням Коаліційної угоди, Постанові Верховної ради "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави ", а також ставить під загрозу виконання Угоди з ЄС щодо інтеграції української науки до Європейського дослідницького простору.

"Просимо Вас застосувати свій вплив і не допустити появи норм статті 30 Проекту закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" у остаточному законі про бюджет, забезпечити повноцінне фінансування науки, а також якомога швидше підписати прийнятий Верховною Радою Закон України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і взяти під свій контроль його виконання", - резюмувала авторка петиції.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору