Черкащанка бореться з корупцією в чотирьох областях України

10 вересня 2017, 21:25

Одеське територіальне управління Національного антикорупційного бюро України досі залишається без директора, незважаючи на чотири проведені конкурси. Зараз управління тимчасово очолює заступник директора черкащанка Вікторія Скорикова. Про особливості її роботи пише vikka.ua, з посиланням на "Думская".

Зазначимо, 4 серпня 2017 року в Одесі відкрилося третє територіальне управління Національного антикорупційного бюро України. Одеське представництво НАБУ, так само як і аналогічні управління у Львові та Харкові, забезпечує комунікацію з громадськістю, опрацьовує інформацію від свідків та заявників щодо корупційних правопорушень, підслідних НАБУ, а також надає організаційну підтримку детективам у здійсненні розслідувань у південних регіонах України. Його юрисдикція поширюється на Одеську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області.

У НАБУ Вікторія прийшла із прокуратури. Вісім років вона пропрацювала в органах прокуратури Черкаської області. У 2012-му стала прес-секретарем прокурора Черкаської області.

- Комунікаційна складова в роботі правоохоронних органів дуже важлива. Практично завжди інформація, що виходить зі стін таких органів, резонансна і потрапляє на перші шпальти газет і журналів. Тому вкрай важливо, щоб інформування громадськості було зрозумілим, оперативним і при цьому знаходилося в рамках закону. Мені запропонували спробувати себе в ролі прес-секретаря. Далі – була робота в НАБУ, в управлінні зовнішніх комунікацій, – розповідає Вікторія.

Конкурс на заміщення вакантної посади директора Одеського теруправління вже оголошений. Черкащанка ще не визначилася, чи буде подавати свою кандидатуру.

- Конкурс відверто складний, як і регіон, який входить в юрисдикцію Одеського територіального управління. Вимоги до кандидатів високі, відбір –  жорсткий. Але, погодьтеся, в кінцевому підсумку, всі зацікавлені в тому, щоб територіальне управління в Одесі очолила компетентна людина, яка розділяє цінності НАБУ, яка довела у відкритій конкурентній боротьбі свій рівень професійної підготовки, – зазначає черкащанка.

Наразі у штаті одеського офісу 23 людини: директор, його заступник, п'ять фахівців і 16 детективів. Останні безпосередньо підпорядковуються головному управлінню в Києві. Вже є 10 детективів.

- Детектив – нова професія для України, яка поєднує в собі функції оперативного співробітника і слідчого. Приблизно п'ята частина детективів до приходу в НАБУ не працювали в правоохоронних органах. Всі вони стали частиною команди Бюро, перемігши у відкритому конкурсі. Це був усвідомлений вибір. Решта – це екс-співробітники поліції, СБУ, прокуратури, фіскальної служби, люди, що пройшли суворий відбір, з незаплямованою репутацією і високою мотивацією, – пояснює черкащанка.

У розпорядженні територіального управління НАБУ десять кабінетів на другому поверсі адмінбудівлі облради і приймальня для громадян на першому поверсі.

- Ми працюємо з 9 до 18 в робочі дні. Коли після перемоги в конкурсі я приїхала сюди в липні, тут не було нічого. Тоді про якийсь графік роботи і мови бути не могло. Я практично цілодобово займалася організаційними питаннями, орендою приміщення і так далі. Причому займатися доводилося будь-якими дрібницями, навіть лампочками: в кабінеті з шести горіли всього дві. Я і квартиру собі знайшла зовсім недавно, не було часу шукати, – розповідає Вікторія.

Наразі Вікторія Скорикова займається адміністративною роботою, бере участь в судових процесах, здійснює прийом громадян, зустрічаюся з громадськими активістами.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору