17 серпня, фахівці «Центру за екологічне майбутнє» провели черговий тематичний семінар на тему: «Екологічний туризм як чинник сталого розвитку природно-заповідних територій», пише «ВиЧЕрпно».
Захід у першу чергу був покликаний підвищити рівень екосвідомості у місцевих жителів та направлений на популяризацію екологічного туризму.
Досягнення гармонії між ростом економічних показників, стабільністю в соціальній сфері та охороною довкілля це необхідна передумова для розвитку екологічного туризму на природно-заповідних територіях Черкащини.
- Екотуризм — це не просто прогулянка по природним та культурно визначним пам’яткам, екотуризм в першу чергу розвиває пошану до природи, підвищує екологічну культуруй мінімізує негативний вплив людини на екологію. Екологічний туризм містить в собі елементи усвідомленого позитивного ставлення до навколишнього природного середовища для його збереження та примноження для нащадків, - зазначила координатор проекту «Центр за екологічне майбутнє» Анна Семененко.
Черкащина має всі можливості для успішного розвитку екотуризму, різноманітний ландшафт, річки, озера, одинокі гори, водоспади, глибоководні кар’єри — це далеко не повний перелік цікавинок створених природою.
Також у ході проведення заходу фахівці центру пояснили присутнім різницю між екотуризмом та зеленим туризмом.
- Зелений туризм відрізняється від екотуризму основною метою — відповідним використанням вільного часу: зелений туризм — це вид проведення вільного часу як відпочинку у сільській місцевості з невеликими екскурсійними маршрутами, а екотуризм –це проведення всього вільного часу на території природно-антропогенного ландшафту, під час якого люди знайомляться з природними та історико-культурними пам’ятками території. Оскільки, екотуризм і зелений туризм спрямовані на збереження екосистем, то зараз навіть з’явилося нове поняття — екоагротуризм. Екоагротуризмпоєднує у собі використання сільських садиб як головного об’єкта розміщення туристів, що беруть участь в зеленому туризмі з використанням екотуристичнихпізнавальних програм, — зазначила на останок Анна Семененко.
На завершення фахівці центру закликали присутніх особисто пропагувати екотуризм не тільки на території області, а й поза її межами, як приклад, шляхом поширення інформації про унікальні природні місця краю через мережу Інтернет (блоги, інстаграм, влоги, селфі).
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram