Черкащанам розповідатимуть, як не потрапити в тенета рабства

25 липня 2016, 18:19

48360_1

Допомагати особам, які стали жертвами торгівлі людьми, відтепер будуть в благодійній організації ЛЖВ «Від серця до серця».

Як розповіла представник організації ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват, серед черкащан немає таких, хто б мав статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

- Але це зовсім не означає, що таких людей немає. Це лише свідчить про те, що люди бояться говорити, вони не знають, що вихід є, або ж їм соромно зізнаватися. Ми зараз працюємо з такими жінками, але вони не хочуть про це говорити. Вони визнають, що постраждали, але говорити про це не хочуть.

Для ефективної роботи представники організації ЛЖВ «Від серця до серця» запрошують до співпраці соціальні служби, управління Черкаської ОДА, правоохоронців.

- Якщо ми об’єднаємо зусилля, то ми зможемо налагодити такий механізм, який зменшить кількість випадків торгівлі людьми. Нам треба вийти на той рівень, коли люди перестануть боятися говорити, - каже пані Наталія.

За словами представника відділу боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми Андрія Тютенка, наразі із зазначеної теми правоохоронцями розглядається два провадження.

- Деталей назвати не можу, оскільки йдуть слідчі дії. Загалом, є різні варіанти торгівлі людьми, скажімо, трудова експлуатація. І на сьогодні у кількох регіонах така експлуатація більше поширена, ніж сексуальна. Був випадок, коли під приводом працевлаштування в Чехії на біжутерній фабриці, жінок змушували працювати вантажниками у дуже складних умовах. З Черкаської області це було семеро жінок і один чоловік, - зазначає Андрій Тютенко.

Загалом, говорить правоохоронець, на Черкащині ситуація відносно спокійна – випадки торгівлі людьми трапляються не часто. Але, тим не менше, він наголошує на об’ємній профілактичній роботі, особливо серед студентів-випускників.

- Часто, не знайшовши роботи в Україні, вони їдуть закордон, повірившина яскравим й багатообіцяючим оголошенням. У таких випадках людям потрібно роз’яснювати, що безкоштовний сир буває тільки у мишоловці. Наприклад, коли їдуть працювати у Туреччину чи Індонезію, то це стовідсоткове потрапляння в рабство та залежні феодальні умови. Коли дівчата погоджуються їхати на роботу танцівницями в нічні розважальні заклади, то це, швидше за все, буде якась інша робота, а не танці. Може аж наприкінці перебування їм дадуть гроші на зворотній квиток.

Щоб привернути увагу містян до проблеми, представники мережі ЛЖВ у суботу вийдуть на акцію – розповідатимуть людям про те, як не потрапити у тенета торгівлі. Розпочнуть із самого ранку на Соборній площі. Така акція одночасно пройде у 15 містах країни.

Водночас, черкащан, які постраждали від подібних випадків, спеціалісти мережі ЛЖВ просять звертатися до них за тел. (0472) 64-77-47.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору