З одного гектару горіхового саду можна заробляти до п’яти тисяч доларів за рік мінімум. Так стверджує директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка, інформує "Діловий регіон".
- В Україні щорічно зникає 18–20 сіл у небуття, але вихід є. Якщо в селі хоча б 30 дворів, то це вже близько 15 га землі. Тож 2–3 сім’ї можуть об’єднатись у кооператив і посадити горіхові дерева, – подає бізнес-ідею Ігор Колодка.
За його словами, на сьогодні тільки у Чигиринському районі близько 500 га можуть бути використані під закладення горіхових садів. Черкащина як лісостепова зона з помірним кліматом ідеальна для розвитку горіхівництва. Ігор Леонідович звертає увагу, що коренева система горіхоплідних культур має високі протиерозійні властивості, і це сприятиме тому, що малопродуктивні землі надалі не будуть деградувати.
Також слід розуміти, що горіхівництво - це безвідходне виробництво, наголошує директор Департаменту. Попит є на все: горіхи, шкаралупа, деревина, листя тощо. Це величезний потенціал доданої вартості і нових видів бізнесу.
Ігор Колодка відзначає, що сьогодні Департамент розробляє Програму розвитку горіхівництва на Черкащині в 2016-2025 роках.
Всі необхідні фахові консультації з приводу створення горіхових кооперативів охочі можуть отримати в Департаменті агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації (вул. Смілянська, б. 131, 2-й поверх, тел. 36-07-60).
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram