Об’єднатися аби працювати та заробляти, - черкащанам пропонують створювати сільськогосподарські кооперативи задля збільшення власного доходу. Проект впроваджує департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА, за фінансової підтримки Європейськогго союзу. Усіх охочих стати до роботи безкоштовно навчають та дають у користування сільськогосподарське устаткування, повідомляє "ЧСН".
До села Шубині Стави, що на Лисянщині Іван Сукач приїхав з Києва. Чоловікові набридло працювати на когось, тож приїхав на малу батьківщину дружини, де разом з нею та друзями вирішив створити власне сільськогосподарське об’єднання. Отримали дві сушарки та взялися до роботи. Нині в кооперативі "Суховій" працює троє осіб, четвертий колега – нині в АТО. Розповідають, що починали з сушіння гарбузового насіння. Наразі, мають замовлення від великого підприємства.
- Минулоріч сільська рада виділила землю кооперативу для зведення приміщення під сушіння фруктів та овочів для населення, - вихваляється його голова Іван Сукач.
Щоб отримати таке обладнання всі охочі мають пройти навчання. Викладачі Уманського національного університету садівництва детально розповідають та проводять практичні заняття з переробки та сушіння овочів, фруктів, трав. Аби замовники отримували високоякісний продукт, виготовлений із дотриманням технологій виробництва.
Виробника вчать правильно обирати сировину, обробляти її перед сушінням та зберігати так, щоб ягода чи фрукт не втратили ані користі, ані смакових властивостей.
- Подібний вид сільськогосподарського виробництва дуже популярний у Європі, - розповідає завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Уманського національного університету садівництва Сергій Пріліпко. Там, будь-який фермер може вступити в кооператив та здати свою продукцію в його торгівельну мережу. А далі, завдяки кооперативним транспортним компаніям товар доставляється навіть закордон.
Завдяки подібним програмам невеликі українські фермерства та об’єднання зможуть бути конкурентноспроможними не тільки на вітчизняному ринку, а й закордоном, запевняють ініціатори проекту. Розвиватимуть кролівництво, молочарство, ягідництво. Найближчим часом планується залучити більше 1000 громадян до господарської діяльності та працевлаштувати не менше 300 осіб.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram