Черкащанам компенсують вартість повірки лічильників

19 червня 2015, 09:12

55ba72c39af368b3249db57b75d5b15f_XL

Жителі черкаських багатоповерхівок з інтересом помітили біля під’їздів оголошення, яке обіцяє компенсацію за повірку лічильників. Підписане воно адміністрацією ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно», пише Черкаський край.

«Шановні мешканці…! — ідеться в ньому. — Жителям будинку, які самостійно здійснили повірку лічильників гарячої води після 1 липня 2014 року, може бути здійснено компенсацію за повірку лічильників в обсягах вартості повірки за умови надання заяви та оригіналів підтверджуючих документів про оплату повірки та наявності акту повірки».

— Це справді так, — роз’яснює на наше прохання заступник директора зазначеного вище підприємства Олег Долина. — З 1 липня минулого року почав діяти новий тариф на послугу централізованого постачання гарячої води, в якому врахована й вартість повірки лічильників гарячої води.

— Тобто тим абонентам, які заплатили за повірку двічі — раз через тариф і вдруге — найнявши фірму з монтажу-демонтажу приладів обліку гарячої води, витратившись на повірку, — вартість найнятих послуг відшкодують?

— Так, але наголошую — власник помешкання, звернувшись до абонвідділу за компенсацією, повинен підтвердити свої витрати актом повірки та квитанцією. Послуги, за які передбачена компенсація, мають бути здійснені ліцензованими фірмами. Абонент пише заяву: «Прошу компенсувати вартість повірки…»

— Віддадуть грошима?

— Ні, здійснюється перерахунок: сума нарахувань за послугу гарячого водопостачання зменшується на розмір компенсації. Причому, верхня межа компенсації обмежена, вона зумовлена тарифом: на цей рік — не більш як 150 гривень за витрати на демонтаж, повірку, монтаж одного лічильника гарячого водопостачання.

— Надалі повірку здійснюватимуть самі фахівці ТЕЦ?

— Поки що ми не маємо бази для надання цієї послуги, тож триватиме система компенсації витрат, — зазначає Олег Дмитрович.

У «водяній парафії» Черкас пройшов перерозподіл повноважень. Так, якщо раніше ТЕЦ брала плату лише за послугу з підігріву гарячої води, а решта — справа КП «Черкасиводоканал», то тепер «сфери впливу» ще більше розділились. ТЕЦ бере плату вже й за кількість води, яку нагріває і подає в квартири, та за обслуговування лічильників. Водоканал забезпечує послугу з постачання холодної води і за відведення холодної й гарячої.

А от щодо повірки лічильників холодної води, то ця послуга в тарифи КП «Черкасиводоканал» поки що не входить. Тобто маєш у квартирі лічильник холодної води — дбай про його повірку своїм коштом. Директор підприємства Сергій Овчаренко повідомляє, що включення до тарифу послуги повірки очікується на осінь. До речі, тоді через тарифи платитимуть за повірку лічильників усі жителі багатоквартирних будинків, навіть ті, у кого лічильників ще немає. Тож з огляду на це вигідніше буде поставити прилади обліку, ніж оплачувати послуги, яких не одержуєш. В Черкасах забезпечено лічильниками водопостачання близько 60-ти відсотків абонентських точок.

Поділитись

Коментарі

Вгору