Черкащан запрошують на військову службу за контрактом

02 березня 2016, 09:10

ато-424x281

Розпочато набір на військову службу за контрактом і резерву Збройних Сил України громадян України віком від 18 до 60 років, до навчальних військових частин Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ, Повітряних сил та інших військових частин на посади рядового, сержантського та старшинського складу. Набір проводять  районні, міські військові комісаріати Черкаської області.

За словами обласного військового керівництва військовослужбовцям ЗСУ держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено від 7000 грн до 12000 грн, одноразову матеріальну допомогу впродовж року, виплату грошового забезпечення на оздоровлення, щорічну відпустку від 30 діб, професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах Міністерства оборни України.

Бонус за підписання контракту

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

  • особам рядового складу – 8 мінімальних заробітних плат (11024 грн);
  • особам сержантського і старшинського складу - 9 мінімальних заробітних плат (12402 грн);
  • особам офіцерського складу – 10 мінімальних заробітних плат (13780грн).

З початку 2016 року  військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування  в зоні  анти терористичної  операції (АТО) в сумі 3 мінімальних заробітних плат. Станом на 1 січня 2016 року мінімальна заробітна платня в Україні складає 1378 грн.

За детальною інформацією з питань контрактної служби  необхідно звертатися до районних (міських) військових комісаріатів Черкаської області.

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

– особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою, віком від 18 до 40 років, – на військову службу за контрактом осіб рядового складу;

– військовослужбовці, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, особи рядового складу, які проходять військову службу за контрактом, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою та спеціальною підготовкою, віком від 18 до 40 років, – на військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст. 20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»)

Строки укладання контрактів

3 роки - для осіб рядового складу;

від 3 до 5 років - для осіб сержантського та старшинського складу;

до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію - для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану.

6 місяців - для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково. (Ст. 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»)

Бонуси для контрактників

  1. Право на освіту

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Тому після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту) військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту. (Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України)

  1. Збереження місця роботи

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникненнякризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст. 119 «Кодексу законів про працю України»)

  1. Право на пенсію

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення. (Ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»)

  1. Грошові виплати

Одноразова грошова допомога в таких розмірах:

особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11024 грн);

особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн);

особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13780 грн).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406)

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору