За минулий рік у Черкасах сталося дві з половиною сотні аварій із постраждалими. Таку статистику опублікувала громадська організація "Товариство учасників руху". Показник суттєво росте за погодних коректив, коли вода на дорогах перетворюється у лід, а шляхи засипає півметровим снігом. Як безпечно водити у сюжеті vikka.ua радить знаний водій-екстремал не лише Черкащини, а й всієї України Андрій Яроменко.
Він перший заснував у Черкасах автомобільний клуб і організував змагання з професійного автокросу. Та вміє він не лише "ганяти" на машині, а й знає, як уберегти її від аварій.
Загалом у Черкасах, говорить Андрій, водії ще більш-менш культурні. Їздять машини не надто швидко, хоч і пішоходів пропускають не завжди. Для зимового водіння, каже, є свої особливості. Тому будь-яка помилка дає наслідки в рази серйозніші, ніж на "чистому" асфальті.
- Якщо літом ми можемо натиснути на гальмо різко, то взимку будь-які різкі рухи призводитимуть до того, що колеса будуть ковзати, або ж спрацює антиблокувальна система гальм, - говорить Андрій Яроменко.
Та він додає, що хоч кожна аварійна ситуація індивідуальна, запобігти їй допоможе уважність та досвід водіння.
По-різному, говорить водій, поводить себе машина при заносі різних коліс. При заносі передніх, інструктує, - слід прибрати ногу з газу, трохи пригальмувати, вирівняти кермо і вдруге повернути у потрібному напрямі. Інша система руху при задніх колесах. Їх треба повернути у сторону заносу.
- Ми повинні на рулі випередити швидкість заносу. Більше того, як тільки автомобіль починає вирівнюватися, ми повинні вирівняти колеса. Якщо цього не зробити, розпочнеться занос в інший бік, - каже автомобільний фахівець.
Через погодні вибрики щодня трапляється по кілька аварій, повідомляють у прес-службі поліції. Вберегти від них, переконані, допоможе відповідальне водіння.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram