З настанням весни жителі міста активно взялися за впорядкування своїх садків. Вони обрізають гілля та сухі дерева, а потім складають його на зелених зонах та на прибудинкових територіях. Згідно з правилами благоустрою міста Черкаси, підприємства, установи та організації, а також громадяни зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності чи користуванні, а також визначену прилеглу до цих об’єктів територію.
Черкасці можуть вивозити гілля або самостійно, або укладати договір на ці послуги із приватними чи комунальними підприємствами. Наприклад, у КП «Придніпровська СУБ» оренда трактора обійдеться у близько 300 гривень. Згідно з рішенням Черкаської міської ради, місцями складування опалого листя та відходів деревини у м. Черкаси визначені майданчики по вул. Пацаєва, 51, вул. Смілянській, 164, вул. Сумгаїтській, 8.
До тих громадян, які вчасно не прибрали свої прилеглі території від обрізаного гілля, можуть завітати працівники управління інспектування і виписати припис. За словами заступника начальника управління Павла Забєліна, лише протягом останнього тижня інспектори виписали 120 таких приписів. Штрафи за несвоєчасно прибране гілля складають від 360 до 850 грн для фізичних осіб і 850-1700 гривень для юридичних осіб.
- Спочатку на порушника ми виписуємо припис і даємо час для усунення порушення. Якщо громадянин не йде назустріч і залишає територію неприбраною, тоді на нього накладається штраф. Приміром, на останньому засіданні адмінкомісії ми оштрафували 10 правопорушників, - пояснив Павло Забєлін.
- Ми просимо жителів міста привести свої прилеглі території у належний стан до настання травневих свят. Лише спільними зусиллями комунальних служб та містян нам вдасться досягти чистоти і комфорту у рідному місті, - зазначив директор департаменту ЖКК Сергій Танюк.
За повідомленням прес-служби ЧМР.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram