Черкащан просять добровільно здати зброю, щоб не мати проблем із законом

04 жовтня 2016, 21:15

зброя

З 1 по 30 жовтня 2016 року на території України проводитиметься місячник добровільної здачі зброї. Головною метою його проведення  є припинення неконтрольованого розповсюдження зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, а також вилучення їх з незаконного обігу.

Про це повідомляє прес-служба ГУНП в Черкаській області.

Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, спеціальних засобів та вибухових матеріалів - це злочин, за який законодавством передбачено кримінальну відповідальність. Крім того, незареєстрована зброя є не лише предметом вчинення кримінального правопорушення, а й причина нещасних випадків, які можуть трапитися з громадянами або з їх неповнолітніми дітьми через відсутність навичок поводження зі зброєю.

Отже, громадяни, які в зазначений  термін добровільно звернуться до поліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

Більше того, якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до Національної поліції України мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому після оформлення відповідних документів він має можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах. Просимо врахувати, що пристрій вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, реєструється у випадках і в порядку, передбаченому законодавством України.

Нагадуємо, що згідно статті 263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, чи вибухових речовин без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

За статтею 2631 незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Ті самі дії вчиненні повторно або за попередньою змовою групою осіб – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, дії вчиненні організованою групою – караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

Щодо гладкоствольної мисливської зброї, то згідно зі статтею 190 Адміністративного кодексу України порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї тягнуть за собою накладення штрафу від 7 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Шановні жителі Черкащини! Якщо Ви маєте незареєстровану зброю, то у період проведення місячника добровільної здачі зброї Вам слід звернутися до органів поліції за місцем проживання, де працівники дозвільноїсистеми нададуть Вам кваліфіковану консультацію та допоможуть у легалізації зброї.

Жителям міста Черкаси з питань здачі та реєстрації зброї необхідно звернутись у відділ дозвільної системи ГУНП в Черкаській області за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 180.

Довідки за телефонами: (0472) 39-35-20, 39-34-84

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору