Понад три тисячі порцій справжнього сухого фронтового борщу скуштували черкащани у Долині троянд на День Незалежності. Хоч на такий борщовий ажіотаж волонтери не розраховували, проте до пізнього вечора все ж встигли нагодувати усіх зголоднілих містян.
30 хвилин на солдатській кухні і запашний український борщ готовий. До нього – національний бутерброд зі свіжого хліба, сала та кропу. А також ароматний компот зі сухофруктів. Саме такими військовими стравами пригощали містян на День Незалежності. Таку ж їстівну звістку з дому отримують черкаські бійці на передовій завдяки волонтерам ГО «Спільна справа», які годують такими стравами чи не увесь фронт. Воїни зізнаються, що для них ці борщі стали дійсно дорогими, а коли волонтери їх привозять, то вони радіють, як діти.
- Спочатку ми по два тижні без перерви їли кильку в томаті: вранці, вдень і ввечері. А потім нам почали привозити сухі борщі. На передовій ми кидали в борщ картопляне пюре і тушонку і виходило дуже смачно і швидко. Це дуже зручно, адже часу на приготування їжі там немає. На фронті краще цих борщів нічого немає. Я не знаю, чия це була ідея готувати такі набори, але смачнішої страви я там не їв. Для містян вона, звичайно, не така дорога, як для нас, адже ми як діти радіємо, коли його привозять, - розповідає сержант 72-ої бригади Андрій Єлізов.
Погоджується з Андрієм і доброволець батальйону «Дніпро» Олександр Рябошлик, який з Майдану одразу пішов на передову разом з дружиною.
- Ми звикли, що їмо, що попадеться, і на що вистачить часу, то гарячого ріденького поїсти нам за щастя. Від домашнього, звичайно, відрізняється трохи. У мене мати як зварить у печі!.., - пригадує смак рідного матусиного борщу Олександр. - Але цей теж смачний. Іноді ми його навіть просто окропом заливали, додавали тушонку (якщо була). Це дуже зручно.
Біля столів, де пригощають щойно звареним борщем, за кілька хвилин утворюється довжелезна черга. Кожен хоче скуштувати страву, якою годують на сході бійців.
- Ми навіть не очікували, що скільки людей захоче скуштувати борщ, який виготовляють наші волонтери, - говорить волонтер, який ініціював виробництво сухих борщів для фронту, Андрій Бортник. - Розраховували на півтори тисячі порцій та згодом побачили, що цього замало. У результаті для містян приготували понад три тисячі порцій солдатського борщу. Усім він сподобався, кажуть, як домашній. До того ж це чи не єдина можливість для містян спробувати, який же він сухий борщ, адже пакунки зі стравами ніде не продаються. Ми їх виготовляємо і відправляємо на схід. А на День Незалежності бійці запропонували подякувати черкащанам за підтримку і допомогу і приготувати для них фронтовий борщ, - додає Андрій Бортник.
Максим разом з мамою двічі займали чергу, щоб поласувати борщ. Першого разу не вистачило порцій. Але все-таки вирішили дочекатися, щоб уже самим пересвідчитися, чим волонтери із ГО «Спільна справа» годують бійців.
- За смаком це справжній український борщ. Я знаю, що таким самим борщем годують на війні, - каже хлопець.
- Борщ дуже смачний і ним можна насититися, - розповідає черкащанка Ірина. - Видно, що тут є і картопля, і капуста. Дуже смакує із м’ясом.
На свято вона прийшла разом з дітьми і спробувати солдатського борщу вирішили також разом.
Після смачного обіду ГО «Спільна справа» приготувала ще один подарунок для черкаської малечі та волонтерів. Всі бажаючі мали змогу здійнятися над Долиною Троянд на повітряній кулі.
- Кулі до Черкас привезли наші партнери. Ми хотіли зробити такий подарунок для черкаської малечі та для волонтерів, які допомагають фронту, - розповідає Андрій Бортник.
Плануєте свято? Продукція і товари із кульок не залишать байдужими ваших гостей! Придбай кульки з гелієм з 10% скидкою!
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram