“Не потрібно плакати і нити” – черкаський репер Freel про самоізоляцію, карантинний кліп та плани на майбутнє

16 квітня 2020, 20:02

Фото: Андрій Кузьмін

Гречка, туалетний папір, маски та самурайський меч - днями черкаський реп-виконавець Freel випустив карантинний відеокліп на пісню "Вірус".

Про створення "вірусного" ролику, як вплине карантин на музичну індустрію та чи чекати Фріла з концертом у Черкасах, журналісти "Про все" поспілкувалися із екс-учасником гурту "На відміну від".

- Карантин, безумовно, вплинув на усі сфери життя суспільства — як він позначився на музичній ланці?

- У першу чергу, відмінили концерти , а це найбільше джерело доходів у музикантів. По-друге, кажуть, що кількість прослуховувань на стрімінгових платформах також знизилась, приблизно на 20% — це пов'язують з тим, що люди слухають музику по дорозі на роботу і назад, а зараз всі сидять вдома.

- Якщо карантинні обмеження затягнуться, відмінять концерти та фестивалі — на вашу думку, як така зупинка вплине на самих музикантів?

- У всього є дві сторони. Негативна: музиканти менше зароблять, це зрозуміло. Позитивна лежить трохи глибше: зате у них буде більше часу на створення нової музики, експериментів, і всього того, до чого раніше руки не доходили.

Фото: Андрій Кузьмін

- У тих умовах, які є наразі, творчості стало більше, чи навпаки — муза не приходить на самоізоляцію?

- У мене все як завжди, єдине — не вистачає прогулянок, бо під час них часто в голову приходять якісь ідеї.

- Днями ви випустити кліп на пісню «Вірус». Що саме спонукало вас створити його дещо іронічним?

- Насправді, звісно, все не дуже класно наразі - і в Україні, і в інших країнах. Але це не означає, що потрібно плакати і нити — от я і вирішив трішки повеселити людей. Правда, кліп не стовідсотково комічний, але не без гумору.- Після карантину люди кинуться відриватися на концертах і фестах чи навпаки, бо їм не дозволить фінансовий стан? Який ваш прогноз?

- Мій прогноз — будуть і ті, хто скучив по фестам і концертам, але будуть і ті, хто буде побоюватись великих скупчень людей. Не думаю, що фінансовий стан дуже вплине на кількість відвідувачів, мені здається, що квитки в Україні не коштують дуже дорого.

- Ви починали свою кар'єру із невеликого міста. Що можете сказати про музичну індустрію у Черкасах?

- Можу сказати лише, що дуже люблю Черкаси, але ще у 2006 році переїхав у Київ

Фото: Андрій Кузьмін

- На вашу думку, якби ви не переїхали до столиці чи змогли б реалізувати свій потенціал у Черкасах?

- Треба враховувати, що наш переїзд був у 2006 році, тоді індустрія була абсолютно іншою. Не було соцмереж: ні інстаграма, ні фейсбука, ні твітера. Не було "Ютубу", не було стрімінгових платформ.

Музиканти мріяли потрапити на сторінки одного-двох друкованих видань про музику, які тоді були в Україні, і хотіли опинитись в телевізорі. Тоді для всього цього необхідно було їхати в столицю. Зараз я такої потреби не бачу, все реально зробити вдома, не встаючи з дивану.

- Тексти періоду «На Відміну Від» і ті, що є зараз доволі відрізняються. Можна сказати, що музикант виростає із певного стилю, певних тем і т.д?

- Я просто подорослішав, змінилося дуже багато всього: погляди, смаки. Але головне — змінилась музика.

До речі, зараз буду все ближче до старого «На Відміну Від» в плані творчості, пишеться веселе і смішне.

 «Фріл» та «Бєляєв»
фото з мережі

- Переломним моментом для вас, як людини і як для музичного виконавця, стали події «Майдану» і у вас є кілька треків пов'язаних із ними. Як ви вважаєте - творчість може бути аполітичною чи у нашій країні це не можливо?

- Думаю, що у кожного своя ситуація, на які впливає безліч факторів. Говорити можу тільки за себе: наразі намагаюсь не читати новин.- Кажуть в умовах ізоляції потрібно мати прив'язку до справжнього, а не віртуального життя. Тобто мати плани на майбутнє, дошку візуалізації чи щось типу того. Що у вас із музичними планами? Можливо альбом? Чи тур? Коли Андрій Фріл зіграє концерт у місті на Че?

- Дошки візуалізації не маю, але от тепер задумався — може, завести? У планах наразі розібратися з домашнім записом, щоб можна було випускати пісні і під час карантину. Альбом уже давно в роботі, готові декілька треків. Завжди радий приїздити в Черкаси — тому чекаю запрошень від місцевих організаторів.

Підготувала Тая Агавердієва

Поділитись

Коментарі

Вгору