Черкаський національний університет написав радіодиктант

08 листопада 2019, 17:31

Радіодиктант національної єдності написали викладачі й студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. У День української писемності та мови текст диктанту прозвучав на хвилях та на різних платформах першого каналу Суспільного радіо UA: Українське радіо. Прочитав його відомий мовознавець Олександр Авраменко.

До патріотичної акції щороку долучаються всі інститути і факультети, студентські ради, ректорат та колектив наукової бібліотеки ЧНУ. Пишуть диктант у навчальних аудиторіях, читальному залі та в робочих кабінетах, аби відчути себе єдиними з українцями всього світу та перевірити власну грамотність.

Цьогоріч диктант особливий тим, що потребував знання нового правопису. Тема диктанту — українська писемність та усне мовлення з давніх-давен і до сьогодні.

— Мені сподобалося писати радіодиктант. Зі школи люблю українську мову, люблю писати диктанти, мала за них гарні оцінки і думаю, що сьогодні теж впоралася. На моє переконання, кожна людина, яка себе поважає і вважає громадянином України, повинна уміти висловлювати свої думки і через слова, і на папері. Тобто ми всі повинні бути грамотними. І цей диктант допоміг мені згадати правила, у тому числі про застосування ком, двокрапок тощо, - каже Валерія Єфименко, другокурсниця ННІ іноземних мов.

Дівчина зізнається, що не дуже знайома з новим українським правописом, але їй здалося все знайомим, було зрозумілим і доступним.

На думку кандидата хімічних наук, доцента кафедри хімії та наноматеріалознавства ННІ природничих та аграрних наук Юлії Шафорост, диктант цього року цікавий за змістом.

— Чи важко було писати? Ні, але були певні моменти, над якими потрібно було поміркувати. У цілому думаю, що написала його вдало. І проводити такі акції потрібно, адже це нас об’єднує і допомагає краще пізнати нашу мову.  

Для Ярослава Ніколенка, першокурсника ННІ ІНФОТЕХ, радіодиктант — це, передовсім, саморозвиток:

— Я перевірю свої знання, побачу прогалини, з’ясую, над чим мені треба працювати, зможу вдосконалитися в майбутньому.

Хлопець розповів, що новий правопис намагається вивчати, але там доволі багато цікавих нових слів, написання яких для нього трохи складне.

Дар’я Загребельна, першокурсниця факультету обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем, вважає, що для неї це можливість покращити знання з української мови і дізнатися, які вона допускає помилки в сучасному мовленні, та виправляти їх надалі.

— Такі диктанти писала постійно. І новий український правопис поступово вивчаю. Взагалі, треба вивчати свою мову.

Проректор з освітньо-виховної та іміджевої діяльності Галина Гаврилюк показує свої диктанти, які в День української писемності пише щороку та згадує їхню тематику.

— Диктанти пишу постійно, для себе. Це хвилююче відчуття, коли розумієш, що ці слова зараз лунають по всьому світу, — говорить Галина Миколаївна.

Ректор університету Олександр Черевко переконаний, що такі акції об’єднують небайдужих до української національної ідеї.

— Важливо знати, вивчати українську, говорити українською і пам’ятати, що рідна мова — це те, що нас ідентифікує, це складова нашої національної ідеї та запорука миру в нашій державі, — переконаний він.

 За інформацією пресслужби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору