Акцію «Slow Art Day» ініціював більше, ніж 10 років тому американець Філ Террі. Він витратив цілу годину на споглядання однієї картини і відчув суттєву різницю між неспішним спогляданням твору та швидким оглядом музейних залів. За статистикою відвідувач розглядає мистецький твір від 8 до 17 секунд, тоді як автор створював його, можливо, роками.
Уже вкотре Черкаський художній музей долучається до проведення міжнародної мистецької акції «Неспішне мистецтво», яка вперше стартувала в Україні у 2018 року. Метою цьогорічного «неспішного» огляду та спілкування стане західноєвропейський живопис. Творчість художників давніх часів має багато потаємних методів та прийомів, які сучасний глядач може не знати і тому не побачити навіть при ретельному огляді.
Що таке «марина», «пандан», «стаффаж»; як відрізнити «ведуту» від «капричіо», камерний портрет від парадного; що спільного між портретом і ретаблем, як знайти «точку входу» в картину, про що говорять старовинні написи у живописі?
Про це та багато іншого ви дізнаєтесь під час акції «Неспішне мистецво» у рамках культурно-мистецького свята «Ніч у музеї» – 2019. Куратор проекту – Ольга Подосьонова.
За інформацією прес-служби Черкаської ОДА
Читайте також: У Черкасах відбудеться виставка мисливських собак.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram