Черкаські рятувальники проінспектували черкаські пляжі: що потрібно знати відпочивальникам (відео)

25 червня 2019, 20:32
 Черкаські рятувальники проінспектували черкаські пляжі: що потрібно знати відпочивальникам (відео)
130 людей потонули в українських водоймах від початку пляжного сезону. За даними ДСНС, головна причина – нехтування правилами відпочинку на воді. Щоб нагадати як поводитися у водоймах, черкаські рятувальники вирушили у рейди, інформує "5 канал". 

Рятувальники вийшли у рейди на пляжі, щоби нагадати відпочивальникам про елементарні правила безпеки. Інформаційну листівку бере 11-річний В’ячеслав. Каже, що знайомий із правилами купання та вміє плавати.

Безпечна глибина для дітей – один метр. Щоб ті не запливли на глибину, рятувальники з пляжного посту щоранку розміщують у воді буї.

Дорослим вони нагадують: їхній головний ворог на пляжі – алкоголь. На його рахунку половина нещасних випадків на воді. Також чимало трагедій виникає, коли відпочивальники запливають на глибину. Таких урятувати можна, лише якщо пляж має рятувальний пост.

"Якщо бачимо, що вже сил немає, то допомагаємо повернутися на пляж. Постійно робимо зауваження. Але деякі люди все одно порушують правила, і потім доводиться з ними індивідуально проводити співбесіду", – розповідає рятувальник Михайло Лінчевський.

Найбільша небезпека для відпочивальників –  на диких пляжах. Рятувальники кажуть, там часто брудний пісок, очерет та неперевірене дно. Тож на таких купатися взагалі забороняють.

"Рятувального поста немає, і ми не можемо надати першу і медичну допомогу. Люди запливають на великі дистанції, а за ними немає кому пливти", – пояснює заступник начальника районного ДСНС Юрій Штабрат.

Попри попередження рятувальників, ніхто з відпочивальників із пляжу не пішов.

"Не вживаю алкоголю, щоб мене рятували, я за дитиною дивлюся. Прийшли до водички, прийшли-вилізли, прийшли-вилізли, скупнулися – і додому", – розповідає відпочивальниця Марина.

Від початку пляжного сезону у водоймах на Черкащині загинуло 16 людей, кажуть рятувальники. Ще кількох удалося врятувати.

"Хотілося, щоб до проблеми безпеки на водних об’єктах, на воді долучилися не лише представники рятувальної служби, а й громадськість, і суспільство, і органи влади, тому що, на жаль, ми маємо кілька районів в області, де взагалі немає жодного місця для масового відпочинку людей", – пояснює речник начальника обласної ДСНС Костянтин Проценко.

Загалом, від початку пляжного сезону в українських водоймах потонули 130 людей. У минулому сезоні кількість загиблих сягнула півтисячі.

Читайте також: Упродовж доби на Черкащині потонуло дві людини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору