Черкаські майстрині власноруч виготовляють весільні вінки (відео)

18 лютого 2019, 19:48

Черкаські майстрині власноруч виготовляють весільні вінки (відео)200 деталей ручної роботи для весільного вінка власноруч виготовлять три черкаські майстрині - Олена Афанасенко, Галина Тимошенко і Олена Почтарьова. Для одного вінку треба від 120 до 150 восковиць, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси"

- Наші дівчата вже у селі робили з того, що було під руками. Дійшли до нашого часу вінки навіть із коконів шовкопрядів. Він був білий, красивий, але трошки інший, - розповідає майстриня Олена Афанасенко.

Два місяці тому вони зробили свій перший вінок. Готувалися за допомогою книг, інтернету та відвідували тематичні виставки.

- Для основи краще брати щось цупке, а не просто дріт, щоб форма вінка трималася на голові. Тоді вінок буде мати гарний вигляд. Але залишилася традиція робити власні восковички, а не брати штучні, типу бісер чи бусинки. Ми все комбінуємо, - каже майстриня Галина Тимошенко.

Над завершальним етапом працює майстриня Олена Пачтарьова. У їхніх планах влаштувати виставку весільних вінків у поєднанні з українським одягом.

Детальніше - у сюжеті.

Читайте також: черкаська майстриня відтворила на одязі картини відомої художниці.

Вгору