Через вирубку лісосмуг на Черкаську область чекає катастрофа, – еколог

15 грудня 2016, 18:32
Фото: Про все

Фото: Про все

Про екологічні проблеми на Черкащині, незаконну вирубку лісосмуг та лісових масивів спілкувались сьогодні під час круглого столу, організованого екоактивісткою Людмилою Ткаченко представники Черкаської екоінспекції, лісового господарства, поліції та громадськості. Актуальним питанням також стало відпрацювання спільних дій по запобіганню цих правопорушень, створення дієвого механізму їх профілактики.

- Масові вирубки лісосмуг, лісів Черкащини можуть поставити область на межу екологічної катастрофи. Цьому питанню варто приділити значну увагу, - зазначила екоактивістка Людмила Ткаченко, розпочавши захід.

За словами заступника начальника Держекоінспекції Олександра Познякова, найбільшими вирубками захисних лісосмуг відзначилися Звенигородський, Золотоніський, Шполянський та Черкаський райони.

Лише в Шполянському районі було зафіксовано вирубку близько 400 дерев. В одному з випадків екоінспектори піймали на гарячому екобраконьєрів, проте ті встигли втекти на своїй машині.

- Проблема зараз одна - у лісосмуг немає хазяїна. Це і призводить до масових рубок. При розпаюванні і роздержавленні земель у 2000 році не було враховано питання лісосмуг і вони залишились поза межами цього розпаювання. Але ж ці насадження допомагають врожайності, вони запобігають ерозії, затримують вологу, - розповідає Олександр Позняков.

Проблему як можуть вирішують на рівні районів, проте із перемінним успіхом. Якщо у Городищенському влада змогла вирішити проблему лісосмуг при розпаюванні, то у тому ж проблемному Шполянському голова РДА навпаки дав доручення керівникам підприємств та головам виконкомів сільських рад «приділити особливу увагу розчистці лісополос на трасі Черкаси-Умань». А під таке розпорядження, як зазначили учасники круглого столу, можна не тільки санітарну вирубку здійснити, а й геть повирубувати всі дерева через так званий "ексцес виконавця".

15556176_1858623374372848_1081779446_o

Тим часом, не зважаючи на наявність інформації про великі масштаби вирубки, поліцією розпочато кримінальні провадження лише у 73 випадках.

Зрештою, усі учасники круглого столу зійшлись на думці, що для повноцінного захисту лісосмуг потрібно внести зміни до чинного законодавства, яке має велику кількість прогалин і не дозволяє ефективно протидіяти вирубкам.

Для цього керівник Громадської ради при Черкаській ОДА Євген Глєбов запропонував направити відповідного листа до профільного комітету Верховної Ради.

Але допоки не буде внесено зміни в чинне законодавство, Людмила Ткаченко запропонувала створити мобільні групи з числа представників екоінспекції, лісового господарства, поліції та громадськості. Цю ідею підтримав Олександр Позняков, який зауважив, що законодавство дозволяє їм передавати повноваження громадським інспекторам. І екоінспекція готова видавати відповідні посвідчення активістам та провести навчання.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору