Місто Сміла має надто велику кількість лікувальних закладів, з них два відомчі. Тому тут до останнього сподівались, що місто стане центром госпітального округу. А коли сподівання не справдились, прийшли скаржитись до обласної влади. Думку містян заступнику голови Черкаської ОДА Костянтину Омаргалієву та заступнику начальника облздраву Олегу Найдану намагався передати депутат Смілянської міської ради Роман Хоменко, пише УНН-Центр.
“Увесь 2016 рік ми виділяли кошти, посилювали свою лікарню. Закуповували томографи, інше обладнання, щоб зробити її більш перспективною. Ні для кого не секрет, що у Смілі унікальна ситуація: ми маємо дві відомчі лікарні, які лишилися напризволяще і потрапили на баланс бюджету міської ради. Міський бюджет — це 127 мільйонів гривень, і це крапля в морі. Чотири лікарні тягнути ми просто не можемо фізично. Ці два заклади, які дісталися нам в спадок від залізниці та від радіозаводу, роблять ситуацію справді унікальною, таких всього 7 чи 8 в Україні”, — пояснив свою думку депутат Смілянської міської ради Роман Хоменко.
Він додав, що така ситуація може спровокувати космічний дефіцит коштів в бюджеті міста, бо Сміла немає підприємств, які б платили податки до бюджету.
“До 24 січня ми всі знали, що у нас буде Смілянський округ. 26 січня вже було ухвалено рішення про чотири округи. Ми віримо, що ще й сьогодні ситуацію можна вирішити, вирівняти. І це буде правильно — з точки зору маршруту пацієнта, наближення до пацієнта надання послуги. Ви самі визнали, що відстоювали Смілянський округ, що він повинен бути. Давайте знову звертатися в МОЗ. Треба врятувати ці лікарні. Давайте не залишимо осторонь місто Смілу”, — підтримав його голова Смілянської райради Володимир Грошев.
Він припустив, що рішення про створення Звенигородського округу має політичну складову: нібито деякі депутати Черкаської обласної ради від Звенигородщини не погодилися з тим, що в них не буде округу і зуміли пролобіювати створення округу.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram