Обережно торф’яники! Рятувальники закликають черкащан бути обачними на відпочинку, не смітити і найголовніше – не залишати недопалки. Непогашене вогнище чи навіть скляна пляшка може стати причиною торф’яних пожеж. У зоні найбільшого ризику на Черкащині– Ірдинські болота, інформує "Рось".
Головний рятувальник Ірдиня Анатолій Вдовиченко показує свою підзвітну територію торф’яників. Каже, від березня до кінця листопада пожежники працюють у посиленому режимі. У будь-який момент може статися займання.
- Торф має особливість: навіть якщо ти його заливаєш водою і вимиваєш, а десь лишається хоч невелика жарина, то загорання буде знову, каже Анатолій Вдовиченко.
Залишений недопалок, вогнище чи навіть скляна пляшка може стати причиною катастрофи. Якщо вчасно не розпочати гасіння – може статися біда. Від початку 2015 року ірдинські рятувальники вже тричі ліквідували займання торфовищ. На це витрачають чимало часу, людських та фінансових ресурсів.
- Ситуацію ми постійно тримаємо під контролем. Двічі на тиждень об'їздимо торфомасив, - додає пан Анатолій.
Винуватцями торфових пожеж стають люди. Рибалки, мисливці чи відпочивальники своїми необдуманими діями створюють умови для масштабних загорань.
У зоні ризику пожеж – торф’яні поклади від Мошен до Сміли. Це понад 4 тисячі гектарів, протяжністю щонайменше 22 кілометри. Рятувальники закликають черкащан бути обачними, на природі дотримуватись правил пожежної безпеки. Інакше – трагедії не уникнути.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram