Через спеконту погоду на Черкащині побільшало скажених лисів

15 вересня 2016, 07:35

469358

У Звенигородському районі почастішали випадки сказу. На початку вересня у селі Водяники хворий на сказ лис покусав козу. Нещодавно лис забрався до людського подвір’я та напав на качок у селі Княжа. На щастя, ніхто з людей не постраждав, пишуть Вісті Черкащини.

"Хвороба прогресує, бо тримається висока температура повітря. Найбільше хворіють польові миші. У більшості випадків вони є джерелом зараження диких тварин, переважно лисиць, здичавілих собак, котів. Через укуси інфекція слиною передається до здорової особини", – розповідає голова Звенигородського товариства мисливців та рибалок Михайло Головань.

"Збільшення випадків сказу цього року пов’язано із збільшенням кількості гризунів та лисів, – каже головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління державної продовольчої споживчої служби у Звенигородському районі Петро Волощук. - Коли літо вологе, то багато лисенят вимирають від корости. Вже довгий час тримається суха та спекотна погода, що сприяє розмноженню лисів. Цього року виявили також екзотичного для нашої місцевості хворого на сказ єнотовидного собаку. Але найбільшим переносником хвороби є кіт. Люди часто відмовляються щеплювати котів. Вони ідуть у поле знаходять заражену мишу, з’їдають та й несуть хворобу до осель людей. Якщо вже є покуси, потрібно терміново звертатися до лікаря травматолога та доставити тварину у ветеринарну клініку".

Поділитись

Коментарі

Вгору