Через пожежу над черкаським зоопарком літають екзотичні птахи

08 жовтня 2018, 19:51

Після пожежі в черкаському зоопарку птахи-втікачі повертаються до своїх вольєрів

Птахи, яких днями працівники зоопарку були вимушені випустити з вольєрів під час пожежі, повертаються до павільйонів закладу. Наразі підтверджена загибель лише одного мешканця пташиних вольєрів - папуги Жако.

Як розповів в коментарі "Про все" директор Черкаського зоологічного парку Євген Ван, у виникненні пожежі в пташиному павільйоні можуть бути винними гризуни,  котрі з настанням холодів концентруються на території зоологічного парку, де завжди є чим поживитися.

- Із настанням осені дуже багато гризунів повертаються з полів до зоопарку,  тому що в нас є і корм, і приміщення. Раніше ми знаходили їх в щитових, та й в інших місцях. Травити їх не можемо, щоб не нанести шкоди тваринам, що утримуються в зоопарку, - повідомив пан Євген.

Щодо масштабу пожежі і нанесених внаслідок неї збитків,  очільник зоопарку повідомив, що вони не є катастрофічними та будуть усунені протягом найближчого часу.

- Наразі треба замінити лише покрівлю, дві третини якої вигоріло під час пожежі. Вольєри, модулі та навіть квіти залишилися цілими. Тварин з пошкоджених павільйонів ми зараз пересадили. Плануємо вже за декілька тижнів завершити ремонт і відновити роботу експозиції, - повідомив директор.

Після пожежі в черкаському зоопарку птахи-втікачі повертаються до своїх вольєрів

Пташки, яких працівники були вимушені випустити на волю, щоб ті не загинули під час пожежі,  самі повертаються до свого павільйону. Більшість "втікачів" зараз літають над зоопарком. Однак, зі слів пана Євгена їх всіх повернуть до своїх вольєрів-домівок.

- Багато птахів повернулися самі. Вони народилися та жили в умовах вольєрного утримання,  тому з настанням похолодання мають повернутися у звичне для себе місце, - зазначив Євген Ван.

Решту ж птахів поки утримують у карантині в лікарняному блоці звіринця.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору