Через низькі ціни на молоко люди в області позбуваються корів

13 червня 2015, 17:40

1

У Тальнівському районі, як і в області загалом, знижується поголів’я великої рогатої худоби. Причина – здешевлення цін на молоко та війна, яка досі триває на Донбасі, пише Дзвін.

– Зараз заготівельники пропонують 2 гривні 50 копійок за літр молока, – каже Олег Штангей із Мошурова. – Весною давали 2,80. Ціни не те що смішні, вони ніякі. Такі ціни ще можна було зрозуміти кілька років тому, коли долар коштував 8 гривень. Тепер ціна американської валюти зросла майже втричі. Якщо раніше літр молока коштував більше 30 центів, то тепер лише 11. А порівняйте це з цінами на дизельне пальне. Одна літра солярки тягне на 20 гривень. Щоб її купити, треба здати 8 літрів молока. Мабуть, це світовий рекорд. Не дивно, що селяни збувають корів. Дуже скоро молочні магнати, які тепер тішаться надприбуткам, залишаться взагалі без сировини. Бо подивитися на корів у наших селах, як на велику дивину, невдовзі приїздитимуть екскурсії.

Впливає на поголів’я і війна. Багато сільських чоловіків працездатного віку нині захищають Україну на Донбасі. Упоратися із господарством жінкам і дітям часто не під силу.

Поділитись

Коментарі

Вгору