Канікули - час, коли рятувальникам у рази більшає роботи. Діти, позбавлені постійного контролю дорослих, із сірниками в руках наражають на небезпеку себе й майно, нажите важкою працею дорослих, пишуть "Вечірні Черкаси".
Це ще одна небезпека канікул, коли в дітей з’являється занадто багато вільного часу і вони відправляються на пошуки пригод, у тому числі беручи до рук сірники… Горять сіносховища, кормові подвір’я зі скиртами соломи.
- Був випадок, коли через пустощі дітей із вогнем згоріла стометрова скирта соломи, – пригадує речник начальника ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко.
У Жашкові біля приватного будинку чотирирічний син господарів, знайшовши сірники, підпалив ними солому. У результаті згоріло 400 кг соломи. А в селі Івахни Монастирищенського району через дитячі пустощі не встигли зібрати частину врожаю озимої пшениці. Восьмирічний хлопчина, «господарюючи» вдома, підпалив сірниками суху траву біля власного подвір’я. Вогонь швидко розгорівся, дійшовши до поля з пшеницею. У результаті пожежі вогнем знищено посіви пшениці на площі 10 га.
Завдяки оперативності вогнеборців загорання хліба вдалося швидко ліквідувати, запобігши подальшому розповсюдженню вогню на поле із 100 гектарами стиглої пшениці.
На думку пожежних експертів, загорання поля можна було б уникнути, якби перед початком жнив у відповідності до вимог правил пожежної безпеки поле було обкошено та оборане. Як свідчить досвід, вогонь, що поширюється по сухій траві, не може подолати вісім метрів захисної смуги.
- Хлопчина спалював траву, а спалив працю багатьох людей, хоча можна подивитися на цю проблему і під іншим кутом. Із досвіду: обкошене та оборане поле практично захищене від таких загроз. Якщо вогонь по сухій траві таки дістався до хліба, то треба розбиратися із якістю виконання робіт щодо протипожежного захисту поля, –зазначив Костянтин Проценко.
Край поля робиться вісім метрів прокос, а потім чотири метри по ньому робиться обпашка. Тобто має бути глибока борозна біля поля. Нині на певний період обласному управлінню ДСНС дозволили проводити перевірки.
- Ми вже почали перевіряти сільськогосподарські підприємства, дошкільні заклади, школи на предмет дотримання пожежної та техногенної безпеки, а до цього більше року тривав мораторій на перевірки і звісно, люди скористались тим, що немає контролю. На кожному сільськогосподарському підприємстві більше або менше, але вистачає недоліків. Є підприємства, де взагалі не приділяють увагу питанню безпеки, а є такі, де приділяють, але роблять тільки те, що не вимагає певних капіталовкладень, - пояснює Костянтин Проценко.
Рятувальники наголошують: діти стають заручниками обставин, а їх легковажне ставлення до вогню, води, незнання елементарних правил безпеки нерідко стають першопричинами сумних та трагічних наслідків.
У селі Мехедівка Драбівського району на території приватного домоволодіння на вулиці Шевченка виникла пожежа надвірної споруди. Займання ліквідував черговий караул Драбівської пожежно-рятувальної частини, який оперативно прибув на місце події. У результаті пожежі вогнем знищено надвірну споруду та 300 кг сіна. А в Черкасах на перехресті вулиць Гоголя – Байди Вишневецького виникло займання автомобільної шини. Причиною пожеж в обох випадках стали дитячі пустощі з вогнем.
У Черкасах через дитячі пустощі з вогнем згорів гараж і Жигулі в ньому. Дітвора забавлялася, спалюючи папір біля гаражів, через що й сталося займання. Вчасний приїзд рятувальників допоміг приборкати масштаб трагедії, аби вогонь не дістався сусідніх гаражів.
Довести провину і покарати винного в ситуації, коли паліями стають малі діти, надзвичайно складно.
- Дуже складно довести, якщо це група дітей, що саме ця дитина спричинила пожежу, – зазначив Костянтин Проценко. – Діти завжди один на одного перекидають провину. Тому складно притягти до відповідальності й стягнути гроші…
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram