Били по-звірячому: На Черкащині чоловік осліп через браконьєрів

22 лютого 2019, 10:09

У селищі Лисянка на Черкащині брако­ньєри побили кийками 52-річного Олександра Проценка. Напали вночі 13 лютого. У трьох місцях проломили череп. Через це він осліп, інформує "Gazeta.ua".

Із Проценком був його товариш Юрій Бецьковський, 41 рік. Отримав струс мозку. Перебуває під наглядом медиків районної лікарні.

— Сашкові зробили дві операції. Притомний, але нічого не бачить, — каже громадський активіст 39-річний Сергій Хорошенюк. — Чоловікам помстилися за їх роботу. Обоє боролися з незаконним виловом риби. Входили до громадського формування, яке підпорядковується уманській рибінспекції. Тієї ночі на річці перевіряли, чи є сітки браконьєрів. Коли поверталися додому, їх перестріли троє невідомих. Ще один сидів у машині. Сказали: "Доброго вечора! Не спиться?" Після цього посипалися удари. Проценка били по-звірячому. Він упав на коліна, намагався прикритися руками.

Підозрюваних поліція затримала наступного дня. Усі — місцеві жителі. За кілька годин їх відпустили. Через це понад півсотні людей вийшли з протестом під стіни місцевої прокуратури.

— Нас обурило таке свавілля. Під тиском громади двом нападникам таки оголосили підозру, — каже Хорошенюк. — Щодо інших — рішення досі немає. Їх адвокат намагається довести, що тієї ночі вони були дома. Це не так, адже нападників зафіксували камери відео­спостереження. Після скоєного вони пішли в магазин.

Незаконно наловлену рибу браконьєри здавали реалізаторам на базарі, за словами громадських активістів. Свою провину підозрювані заперечують. Їхній адвокат давати коментарі відмовляється.

Читайте також: На Черкащині близько 1000 людей прийшли на прощання із воїном, який загинув на Донбасі

Коментарі

Вгору