Бути чи не бути: на Уманщині вкотре взялися за реорганізацію шкіл

24 березня 2016, 11:30

Shkola-3

Ще рік тому депутати заявляли проте, що не дадуть реорганізовувати школи в Уманському районі. А сьогодні мешканцям району заявляють «Робіть дітей і буде школа». На черговій сесії вже вкотре було підняте питання про «скорочення» класів у 9 навчальних закладах. Проте селяни виступили проти такого рішення, інформує Вечірня Умань.

- За результатами ЗНО учні загальноосвітніх закладів Уманського району показали останнє місце серед районів області. Отже,  якісь освіти бажає бути кращою, - говорить начальник Уманського районного відділу освіти Борис Бондар. - На нашу думку вирішення такої ситуації може забезпечити лише формування  у нашому регіоні такої освітньої мережі, яка створить необхідні для надання учням якісної освіти. Нас сьогодні змушують зробити з 1 вересня школи, де буде навчатися не менше 360 дітей, де будуть паралелі починатися із 5 класу. Також із 1 вересня 2016 року фінансування освітніх закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб за рахунок освітньої субвенції не здійснюватиметься. А в нас сьогодні є школи, де у класах по 5-8 учнів.  Отже, якщо ми зараз з вами не приймемо виваженого рішення, ми можемо частину учнів залишити без фінансування, а не лише без знань.

У проекті рішення депутатам було запропоновано:

- залишити лише початкову школу у сілах Гродзево (нині навчається 30 учнів), Томашівка (нині навчається 25 учнів), Роги (нині навчається 32 учні), Затишок(нині навчається 27), Пугачівка(нині навчається 43),

- «закрити» 10-11 класи і залишити 1-9 в селах Танське (нині навчається 74 учні), Рижавка(нині навчається 54), Городниця(нині навчається 60 учнів), Берестівець(нині навчається 56 учнів).

Проте мешканці району виступили проти таких «нововедень». Вони заявляють, що возити дітей в інші села в них просто немає можливості. Тай не впевнені, що щоденні перевезення будуть безпечними для їхніх чад.Крики та пошуки винних у поганій якості освіти ще довго не затихали.

Власний вихід із ситуації знайшов депутат районної ради Володимир Мальченко .

- Робіть дітей і буде школа, - заявив депутат. – А мати в області останнє місце по навчально-виховному процесу це сором. Ми повинні дати дітям гарну освіту.

- А в тих класах, де учнів 15-20 осіб, рівень знань  набагато кращий,– додав Борис Бондар.

Все вирішило депутатське голосування. Обранці селян Уманщини не підтримала дане рішення.Тож школи поки що продовжують функціонувати у «старому» складі.

Довідка: На сьогодні освіта Уманщини найбільша освітня мережа в Черкаські області. 40 загальноосвітніх шкіл, 3 450 учнів. Навчально-виховний процес у цих закладах забезпечують 1354 працівників, у тому числі педагогічних працівник – 700, спеціалістів – 31, обслуговуючого персоналу – 623.  До місця навчання і в зворотному напрямку підвозиться 390 учнів із 20 населених пунктів сільської місцевості 15 шкільними автобусами.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору