Було таке, що робив коту штучне дихання, – власник притулку з півсотнею знедолених котів

05 жовтня 2015, 11:33

1

Чим живе єдиний в Черкаському районі притулок для котів "Сабалдашино", і як це – доглядати за півсотнею знедолених котів – видання in.ck.ua дізналися у сім'ї Сабалдашів.

Ірина Сабалдаш, засновниця притулку, завжди хотіла допомагати тваринам-безхатькам. Разом із чоловіком Андрієм жінка створила міні-притулок для котів – "Сабалдашино". Зараз у "готелі" під Черкасами мешкає 51 кіт, 13 кошенят та 5 собак. Більшість тварин – інваліди, старенькі чи покалічені. Хтось із них потрапив у аварію, декому зло заподіли люди. У ветлікарнях таких хвостатих рекомендують приспати. Але у подружжя Сабалдашів інший погляд на майбутнє знедолених тварин.

2

Котяча мудрість

Андрій Сабалдаш жартує: якщо у армії є дідовщина, то у притулку для котів панує "бабовщина".

- Є декілька кішок, які тримають всю зграю в "залізному кулаці". Часом "молодняк" може бути агресивним, тоді наші "бабусі" можуть "дати підзатильника" з виховною метою. Та ж ситуація, коли чужий кіт намагається нашкодити нашим. Тоді кішки організовують захист і легко справляються із супротивником.

3

Щоправда, незважаючи на дисципліну, жити з такою кількістю котів дуже важко, особливо зимою, коли всі вони перебувають у приміщенні. Щодня на прибирання будинку ми витрачаємо близько двох годин. Це і шерсть, і трапляється хтось щось перекинув чи розбив, розповів засновник притулку Андрій Сабалдаш. 

Котячий раціон

Раніше засновники притулку відмовлялися від грошової допомоги, але тепер конче її потребують. З часом тварин стало дуже багато. Сабалдаші переконані: якщо морити тварин голодом чи годувати "пустою" кашею, то краще взагалі не брати їх на утримання.

4

Їжу для котиків подружжя Сабалдашів варить звечора. Готувати з такою зграєю тварин просто неможливо. Тому Ірина просить чоловіка вивести їх у іншу кімнату чи на вулицю, лише тоді вона може куховарити біля плити.

Щоранку та щовечора Андрій Сабалдаш виставляє рядок тарілок уздовж коридору. Щоб прогодувати всіх тварин, які мешкають у притулку, подружжя щоденно варить по 20 літрів каші, додаючи туди рибу, фарш чи овочі.

5

Людські клопоти

У притулку виходжують навіть тих тварин, від яких відмовляються у ветлікарнях. Прихисток у Сабалдашів знаходять виснажені тварини, який підбирають на вулиці у тяжкому стані. Є глухі, повністю сліпі, старенькі чотирилапі. Всім їм потрібен постійний догляд і людська доброта.

6

Трапляються й екстремальні ситуації, в яких котів доводиться буквально витягати з того світу. Так, був випадок, коли одного з котиків ужалила комаха. Від набряку тварина почала задихатися. Андрій Сабалдаш одразу повіз її до черкаської ветклініки. Дорогою до міста чоловіку довелося двічі робити котику штучне дихання і масаж серця. Тільки завдяки такій турботі чотирилапого вдалося врятувати.

Майбутнє

Добрі люди, на жаль, не часто забирають котиків із "Сабалдашино". Адже більшість мріє про здорових породистих домашніх улюбленців, які не потребують особливого догляду.

7

Нещодавно до нашого притулку приїжджала дівчина. Вона шукала кішку-"подругу" для своєї мами. Я порадила їй взяти Мурку. Ця кицька з’явилась у нас після смерті її хазяїна. Дуже розумна тварина. Мама цієї дівчини залишилася задоволеною, адже кішка стала для неї справжнім компаньйоном.

8

Коли ми віддаємо комусь хвостатих улюбленців, завжди говоримо новому хазяїну, що можемо забрати кота назад у притулок, якщо виникнуть якісь проблеми. Краще вже забрати тварину назад, ніж залишити скніти на вулиці, - каже засновниця притулку Ірина Сабалдаш.

9

Вже незабаром у хвостатих друзів Сабалдашів з'явиться "Кошкин дом" – повноцінне житло для котиків із піччю, лабіринтами й іграшками. До своїх обов'язків подружжя звикло, навіть до нічних дзвінків із проханнями забрати хворого чи пораненого котика...Адже це їхня робота... Дізнатися більше про притулок можна тут https://vk.com/club86583418.

Коментарі

Вгору