Узаконення самовільно збудованих гаражів, прибудов до житлових будинків, невеликих складів, магазинів у сільській місцевості, тобто будівель І-ІІ категорії складності, можуть продовжити. Про це УНН-Центр повідомив заступник начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Черкаській області Олександр Власенко.
На території області, практично в усіх районах, є досить багато випадків, коли будівельні роботи виконані нашвидкуруч, без документів. Найчастіше це прибудови до житлових будинків або невеликі будівлі на території домогосподарства — сараї, гаражі, повітки.
“Наприклад, коли газифікували деякі села у Жашківському районі, багато хто був змушений швидко будувати веранду або тамбур до веранди до свого житла, бо якщо у веранді встановлювати котел, то за вимогами газової служби, має бути два виходи з приміщення. Люди збудували, тепер їм треба оформити будівельні паспорти на ці прибудови”, — наводить приклад Олександр Власенко.
Без узаконення цих будівель неможливо буде, приміром, передати дітям спадщину. Тому люди звертаються за отриманням документів, і таких звернень багато: за словами Олександра Власенка, станом на 22.12.2015 року до органів інспекції подав документи 571 громадянин.
Щоб прийняти в експлуатацію такі будівлі (це будівлі І-ІІ категорії складності, зокрема, й невеличкий магазин в сільській місцевості, збудований на території домогосподарства, або склад коло такого магазину), треба лише, щоб земля була оформлена у власність і будівництво проведене без порушення чинного законодавства. Про це треба отримати довідку з місцевого відділу містобудування та архітектури.
“Держава вирішила піти назустріч громадянам, і це дуже правильно, це потрібно, бо іншого шляху немає. Громадян не штрафуватимуть і реєстрацію самовільно збудованих приміщень ми проводимо на безоплатній основі”, — повідомив Олександр Власенко.
Нагадаємо, що у січні поточного року Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт. Тим самим було подовжено “будівельну амністію”, яка дозволяє узаконювати самобуди (об'єкти, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт та без проведення техогляду приміщень у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року) за спрощеним механізмом до 31 грудня 2015 року.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram