Бобри, з представників виду, що зникає, на Лисянщині перетворюються на справжню екологічну проблему. Багато повалених цими тваринами верб жителі селища помітили на березі річки біля урочища Громова води та біля мосту, інформують Вісті Черкащини.
- Раніше їх масово винищували через цінне хутро, але боброві шапки та шуби нині вийшли з моди, і популяція почала досить активно відновлюватися, – розповів голова роди товариства мисливців і рибалок Станіслав Маловічко. – Бобрів в останні роки розмножилося досить чимало. Вони гризуть дерева по берегах Гнилого Тікича і роблять загати, зменшуючи силу течії. Ці гризуни добувають деревину за допомогою своїх на диво міцних і гострих зубів-різців. Вони роблять це дуже швидко і вправно: молоде деревце дорослий бобер валить за кілька хвилин. Дерева потрібні бобрам не тільки для будівництва, але й для харчування. Якщо влітку вони харчуються прибережною трав’янистою рослинністю, то взимку, коли її немає, доводиться їсти те, що знайдуть. А це, в основному – деревина.
Станіслав Устимович запевняє, що це нормальний природний процес, і боротися з бобрами не потрібно. Тим паче, що полювання на них заборонене. Для людини цей гризун не несе ніякої небезпеки, можуть бути спокійні і власники прибережних городів – картоплю і кукурудзу він не їсть.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram