Черкащина відсвяткувала Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща.
19 січня в холодну йорданську воду занурилось близько 40 тисяч сміливців з усієї області. Спеціально для вірян рятувальники облаштували 95 місць для купання. На черкаських пляжах встановили великі намети для переодягання, які обігрівались пічками-буржуйками та польову кухню.
З шостої ранку і до пізнього вечора на узбережжі Дніпра та інших водойм області чергували водолази аварійно-рятувального загону спеціального призначення та медики, готові у будь-який момент допомогти вірянам. Проте на щастя, обійшлось без надзвичайних подій.
-Людей цього року на пляжі «Рівєра» було удвічі більше, ніж минулоріч, оскільки свято припало на неділю. До того ж погода порівняно тепла, що теж сприяло масовому зануренню. Щоправда, незважаючи на великий наплив вірян, занурення у «йорданську купіль» пройшло спокійно та організовано, - зазначив начальник аварійно-рятувальної частини групи аварійно-рятувальних робіт АРЗ СП Володимир Архипенко.
Загалом під час свята у заходах щодо забезпечення високого рівня захисту громадян було задіяно 284 рятувальники, які працювали у посиленому режимі. Для обігріву населення було встановлено 8 наметів та залучено 9 одиниць авто техніки. Це дало можливість створити комфортні умови для вірян, які мали можливість зігрітись та спокійно переодягтись у теплих наметах (такі «роздягальні» окремо встановили для чоловіків та жінок), а також зігрітися гарячим чаєм. Від бажаючих скуштувати запашного напою просто не було відбою.
- Пригощати людей чаєм почали з шостої ранку, адже перші віряни поспішили на берег Дніпра ще вдосвіта, - розповідає відповідальний за польову кухню Петро Понура. – Після офіційного освячення води, а саме – після 11 ранку спостерігався найбільший «наплив» черкащани. Але охочі скупатися у освяченій воді прибували аж до настання сутінок.
Своє бажання зануритись у йорданську купіль віряни аргументували бажанням поєднатися з Богом та природою, оскільки зі святом Хрещення Господня пов’язують хрещення в Йордані Христа та сходження на нього Святого Духа в образі голуба. Тож вважається, що освячена цього дня вода набуває цілющої сили. Черкащанка Галина Компанієць своє бажання зануритись у води Дніпра пояснює необхідністю злитися з природою та Духом Святим, і хоч «моржує» уже четвертий рік (жінка учасниця МБО "Природна школа здоров'я"), проте занурення в день Хрещення Господнього для неї завжди особливе.
- Я сьогодні спочатку була в храмі, молилась, щоб на мою сім’ю, друзів, знайомих, колег, а також усю Україну та увесь світ зійшов Святий Дух, який робить нас здоровими, допомагає творити та жити в любові. Тож занурюючись не відчувала ніякого страху. Це і є головним – не боятися холоду та хвороб. Хоча кожен приходить до цього власним шляхом. Більшість людей, як наприклад, і моя тринадцятирічна донька, не загартовуються протягом року, а купаються лише на Водохреща і прекрасно почуваються, - зазначає Галина. – Проте більшість моїх знайомих відзначають, що останніми роками купатись стало приємніше, оскільки значно комфортнішими стали умови для вірян. Я також хочу подякувати черкаським рятувальникам за можливість зігрітись та переодягтись у наметах. До того ж, там можна не лише залишити свої речі, а й кілька хвилин «морально підготуватись» до занурення в йорданську купіль.
Після святкового занурення черкащани повертались додому з освяченою водою, яка не лише має силу очищувати тіло і душу людини, а й оберігає оселю від усякого нещастя.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram