Близько 80 черкаських безробітних знайшли себе в туристичній галузі

29 вересня 2019, 09:36

На Черкащині, яка знаходиться в серці України, зареєстровано 19 туроператорів. Кожного року їх кількість збільшується, що свідчить про перспективи розвитку туристичної галузі.

У наш час все більше людей відчувають потребу відпочити від шаленого ритму міста та поринути у дивовижний світ природи. Одним із таких місць, де можна спокійно насолоджуватися відпочинком і набиратися нових вражень є сільські зелені садиби, які здійснюють свою діяльність у Звенигородському, Корсунь-Шевченківському, Маньківському, Чигиринському районах тощо.

Окрім того, у регіоні важливе місце посідає активний відпочинок: гірськолижний курорт „Водяники” у Звенигородському районі, кінно-спортивний комплекс  у Жашківському районі, міжнародний спортивний комплекс з великого тенісу «Селена», яхт-клуб „Парус”,  скелелазний каньйон в с. Буки Маньківського району, сплави на байдарках по річці Гірський Тікич та Рось, веломаршрути по визначних місцях Черкащини, парапланеризм та пейнтбол.

Підготовкою фахівців галузі туризму в області займаються у Черкаському
національному університеті імені Богдана Хмельницького, Державному технологічному університеті та Східноєвропейському університеті економіки і менеджменту. Конкурентоспроможність фахівців у галузі туризму визначається отриманими ними навичками у сфері інформаційних технологій, іноземних мов, географії та організаційно-управлінської діяльності.

Туризм відіграє значну роль у створенні нових робочих місць, особливо у сільській місцевості. Існує позитивна динаміка щодо кількісних показників закладів тимчасового розміщення, зокрема сільських зелених садиб, а отже, щороку відкриваються нові туристичні інфраструктурні об’єкти.

Із початку поточного року до обласної служби зайнятості від роботодавців Черкащини надійшло 77 вакансій туризмознавця, екскурсовода, організатора подорожей (екскурсій), організатора туристичної і готельної діяльності, агента з організації туризму, фахівця з готельного обслуговування. Ці вакансії були укомплектовані протягом двох календарних днів. 

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких за
цей період було 90 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 33 безробітних.

У переважній більшості вакансії надходили від ДІАЗ «Стара Умань», НДП «Софіївка», Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», приватного підприємця Тетяни Делікатної та інших. Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить близько 4-5 тис. грн.

За інформацією відділу інформаційної роботи обласного центру зайнятості

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору