Бізнес-мами: як черкащанки заробляють у декреті

15 жовтня 2016, 23:43

258784

Догляд за малюком вимагає великих фінансових витрат: підгузки, дитяче харчування, іграшки, ліки тощо нині коштують доволі дорого. Тож при тривалій декретній відпустці жінки змушені шукати собі підробіток. Робота в декреті в наш час не є чимось захмарним і може приносити хороший дохід. Це підтверджують і черкащанки, які не упустили можливість заробити, перебуваючи в декретній відпустці. Як їм це вдається, вони розповіли сайту vikka.ua.

Анжела Казарян, мама дворічного Арсена, за спеціальністю – графічний дизайнер. Професійні навики жінка не втрачає і в декреті, виготовляючи на замовлення різноманітну рекламну продукцію: візитки, буклети, плакати, етикетки.

"Зараз отримую замовлень менше, ніж до та під час вагітності – приблизно 4-5 на місяць. Для роботи мені потрібен тільки комп’ютер, але оскільки навіть одне замовлення може забрати кілька днів, працювати доводиться, коли дитина спить. Як отримаю завдання, обов'язково маю обговорити із замовником усі нюанси – кольори, шрифти, інформаційне наповнення тощо. Завжди пояснюю замовнику, що ці дрібниці дуже важливі, аби потім не перероблювати по кілька разів", – розповідає черкащанка. За словами молодої мами, ціна залежить від виду та складності продукції, однак у середньому за роботу в місяць отримує 400-600 гривень.

Олександра Міхновська навесні народила донечку, та вже з осені продовжила займатися улюбленою справою – виготовленням весільних аксесуарів, букетів із цукерок та оригінальних подарунків ручної роботи. Черкащанка розповідає, що найбільше замовлень припадає на весільні атрибути: келихи, подушечки для обручок, бутоньєрки, ножі й лопатки для весільного торта. На інші свята замовляють букети із цукерок, декоративні торти з підгузок чи рушників тощо.

"Дохід з роботи коливається від 200 до 1000 гривень, зважаючи на те, скільки підручних матеріалів має піти на певний виріб. Приміром, ціна за букет із цукерок залежатиме від вартості самих солодощів. Весільні аксесуари, зазвичай, обходяться дорожче", – пояснює Олександра Міхновська.

Молода мама Вікторія Чорнобривець теж не з чуток знає, що таке заробляти гроші в декретній відпустці – жінка займається копірайтингом.

"Я беру завдання з написання рекламних текстів. По суті, тобі замовляють текст на певну тему, ти його пишеш, потім відправляєш, його перевіряють, і якщо все підходить – затверджують. Розраховуються в залежності від домовленостей роботодавця з працівником. У місяць доходило до 1100-1300 грн – це за 100 000 знаків в місяць. Звучить страшно, але якщо розбити на 20, виходить 5 000 знаків без пробілів на день без вихідних. Це години на три роботи, і навіть менше", – стверджує черкащанка. Каже, виділяла для цієї роботи час увечері і вдень, коли дитина спала, а могла, вклавши дитину спати вночі, працювати хоч до ранку.

До цього списку директор черкаського кадрового агентства Дарина Гресь-Ліпатова додає й посаду контент-менеджера та роботу в мережевому маркетингу – приміром, продаж косметики.

"Якщо жінка творча, грамотна, вміє віддалено працювати, то наповнення інформацією соцмереж певних компаній чи просування товару людям – підходящі для неї варіанти заробітку. Та й загалом, робота XXI століття – дистанційна. Зараз багато роботодавців не потребує працівника безпосередньо в офісі, достатньо людині дати завдання, проконтролювати її виконання й отримати результат. А де вона його буде виконувати – вдома чи ні – не так вже й важливо. У багатьох компаніях існує система контролю за дистанційними працівниками, яку здійснює спеціальна людина – супервайзер", – пояснює Дарина Гресь-Ліпатова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору