Бійці АТО просять волонтерів привезти їм ляльок

05 грудня 2014, 15:37

NhB9cgHpFME

Вони скромні, оскільки вважають, що волонтерами сьогодні сміливо можна назвати усіх українців. Вони небайдужі, оскільки виснажливо працюють не заради вдячності, а тому що цього вимагає їхнє серце. Вони сміливі, оскільки ризикують своїм життям, щоб врятувати чуже. Вони - волонтери, тобто рятівники, друзі, лікарі, надія для тих, хто сьогодні потребує допомоги. 

Сьогодні у всьому світі відзначають їхній день - Міжнародний день волонтера. Вітали з цим святом і волонтерів Черкащини.

- Сьогодні слово волонтер більше асоціюється з подіями на Сході. Коли почалася окупація Криму і вторгнення "братньої" Росії саме волонтери допомагали. Поки організувалось Міноборони, поки сформувалася Нацгвардія, саме волонтери приймали переселенців, формували добровольчі батальйони, допомогали. Допомога в зоні АТО - військове спорядження, амуніція, військова техніка, автомобільна техніка,  медикаменти. Впродовж квітня-листопада (це лише те, що ми обліковуємо) в зону АТО громадами, волонтерами передано понад 300 тон гуманітарної допомоги. Це не відбув за вказівкою, тут не портрібні накази і розпорядження. Громада об'єднується самостійно, - зазначив заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. 

За словами волонтера, приватного підприємця Вадима Гураля, вони працюють, не заради вдячності, а за покликом серця.

- Сьогодні хочеться привітати усіх черкащан, усіх українців, оскільки наразі весь наш народ - це волонтери. Вражає те, що окрім теплого одягу сьогодні бійці в зоні АТО просять привези їм ляльок-мотанок від дітей, щоб прикладати до серця. Згадав історію, що коли козаку погано, коли наступає ворог, потрібно взяти мотанку кинути через плече - і за спиною стане військо. Хлопці приймають такі подарунки зі сльозами на очах. Волонтери сьогодні роблять добрі справи не заради вдячності, а тому, що так хоче наше серце, - наголосив Вадим Гураля.

Волонтер із Тальнівщини Тетяна Буга також вважає, що обереги дійсно допомагають бійцям, які воюють на Сході України.

- Коли ми їхали на Лушанську ТЕЦ по дорозі на Щастя, то  заїхали до батальйону "Айдар", один із бійців підійшов і сказав, що для нього дуже важливими є дитячі обереги, оскільки такий фактично врятував йому життя.  Тому ангелочки дійсно допомагають хлопцям на передовій, - зазначила жінка.

Незважаючи на те, що сьогодні громадяни пишаються волонтерами, які допомагають на Сході, усі мріють про те, щоб такий волонтерський рух перестав бути потрібним на Луганщині і Донеччині, щоб неоголошена війна нарешті припинилася.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору