“Безпечне місто”: дієвий захист чи профанація

09 липня 2020, 18:08

Найкращі пляжі, найрівніші дороги, найгарніші тротуари, самий опорно-спроможний мер - це все Черкаси. Але і затоплені під час зливи вулиці (при чому саме по новенькому асфальту), заморожені реконструкції та будівництва, забудови історичних місць, МАФи посеред автопарковок, здиблена плитка на новеньких тротуарах та загроза життю і смерть на тих самих пляжах – це теж Черкаси.

Вже понад місяць громадські активісти, представники партій та різноманітні майбутні кандидати у мери і депутати ламають списи над програмою «Безпечне місто», яка забезпечить безпеку на вулицях обласного центру. Але ми маємо проблему, коли вся увага зконцентрована на встановлення камер відеоспостереження. Так, камери - нові технології, досить складний апаратно-програмний комплекс та чималий бюджет, який навіть за умови нульової корупції дозволяє заробити політичний капітал та повісити собі медальку “За впровадження системи відеоспостереження”.

Але місто від того не стане безпечним, бо кожна проблема вимагає передусім комплексності підходів до її вирішення, а не “срібної кулі”. Термін “срібна куля” походить з індустрії технологій та символізує міфічність рішення проблеми за допомогою якогось одного підходу чи технології.

По суті “камера на кожен стовп” це та сама “плитка понад усе”, але діджиталізована і як професіонал в галузі ІТ можу сказати, що автоматизуючи да додаючи технології у хаос і бардак ми отримаємо в результаті такий самий хаос і бардак, але дорожчий та оздоблений теревенями про “інновації”.

Візьмемо нещодавні випадки на сумнозвісному пляжі «Живчик», за два тижні друга смерть відпочиваючого через недотримання заходів безпеки, у т.ч. і власниками пляжу. І який результат? Схлипування та ридаючі смайлики під перепостами новин, громогласне засудження в коментарях винуватців, сум за потопельниками. І тут питання – яким чином в цьому зарадили б камери відеоспостереження??? Який з них в біса толк? Де були контролюючі служби? Чому до цього часу винуватців не притягнуто до відповідальності? Чому не усунуто недоліки через які стались нещасні випадки? І де в біса мер та вся виконавча гілка влади, які мають на це реагувати?!

Я не відкидаю користі камер в профілактиці правопорушень та їх розслідувань. Але програма «Безпечне місто» повинна включати в себе не стільки камери, скільки комплекс заходів – громадський контроль, розвинута інфраструктура, муніципальна варта, диспетчерські служби, оперативне реагування і багато багато іншого. Нам можуть закинути, мол багато критикуєте, а що можете запропонувати? Запропонуємо. Невдовзі ми оприлюднимо нашу партійну програму про муніципальну безпеку. І впевнені, там будуть відповіді на всі запитання.

Радник з питань муніципальної безпеки Черкаського осередку «Демократичної сокири» Богдан Сергієнко

Вгору