Промайнув рік з того часу як депутатський корпус Черкаської обласної ради набув своїх повноважень. Рік плідної роботи на округах, в сесійній залі та у профільних комісіях. Тож, згідно чинного законодавства фракція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» найпершою вирішила прозвітуватись за результатами зробленої роботи. Ураховуючи що це найбільша фракція, яка має в своїх лавах 18 мандатів їм було що показати і про що розповісти.
— Ми дійсно ефективно працювали в минулому скликанні обласної ради, за що отримали ще більшу довіру виборців на останніх виборах, і продовжуємо працювати з людьми і для людей! — наголосив голова фракції ВО „ЧЕРКАЩАНИ“ Олександр Коваленко. — Кожен депутат бере активну участь у житті громад, від яких він обирався. Допомагають лікарням з устаткуванням, ремонтами приміщень, придбанням кисню та інших засобів для подолання коронавірусної хвороби. Вони дієво вирішують питання озеленення населених пунктів, освітлення вулиць, усувають наслідки негоди у селах і селищах, розв’язують екологічні проблеми. За сприяння наших депутатів проводяться святкові, культурно-мистецькі, спортивні та інші заходи. Також наші депутати беруть постійну участь в організації доставки волонтерської допомоги на передову.
За словами Олександра Анатолійовича, загалом на розвиток громад очолюваній ним фракції в 2021 році вдалося спрямувати більше 40 мільйонів гривень із обласного та державного бюджетів. А на ремонт та реконструкцію доріг загального користування місцевого значення — понад 400 млн. грн.
Спікери також розповіли, що протягом року фракцією ВО „ЧЕРКАЩАНИ“ було ініційовано 5 депутатських запитів до керівних органів держави і області. Зокрема, піднімались питання удосконалення реформи „Укрпошти“, нормальної життєдіяльності лікарень вторинної ланки медицини, висловлювалась думка щодо недопущення перенесення рахунків закладів охорони здоров’я до Державної казначейської служби України, щодо розробки та прийняття законів про заборону колабораціонізму в Україні та кримінальну відповідальність за нього. На прохання голів громад, колективів підприємств, громадських організацій або окремих громадян депутатами фракції було підготовлено та подано в різні органи виконавчої влади більше 300 депутатських звернень, спрямованих на вирішення актуальних проблем суспільного життя.
Світлана Журба, як голова постійної депутатської комісії з охорони здоров’я та соціального захисту населення нагадала, що медична галузь охорони є пріоритетною для фракції. Депутати допомагають лікарням з ремонтами приміщень, придбанням апаратів ШВЛ та всього необхідного для подолання коронавірусної хвороби. В умовах реформування медичної галузі попутні цьому процесу зміни не завжди сприймаються позитивно. Але, за її словами, „ЧЕРКАЩАНИ“ намагаються допомогти пройти цей шлях. Так, депутати підтримали програми, що були започатковані ще депутатами попередніх років. Наприклад, це програма підготовки медичних кадрів та програма екстренної медичної допомоги, тощо. Торкнулась пані Світлана у своїй промові і проблеми фінансування ФаПів, які обслуговують менше ніж 750 осіб. Питання стосується Чорнобая, Ірклієва та ще кількох невеликих громад, де виникли проблеми з наданням медичної допомоги.
— Ми виступили з ініціативою і в кількох ОТГ вжили заходів. Десь силами місцевого бюджету, подекуди залучали меценатів, але, як результат —жоден ФАП, на щастя, не закрили, — підкреслила Світлана Василівна. — Ми підтримували й ті напрямки, які зараз почали розвиватися, зокрема трансплантологія. Більш як 1,5 млн грн з обласного бюджету спрямували онкологічному диспансеру на придбання обладнання, 3 млн 100 тисяч гривень було виділено на обласний кардіоцентр. Також виділені кошти по будівництву нового корпусу серцево-судинної хірургії. Крім того, виділялися кошти на Катеринопільську лікарню, на Звенигородський будинок-інтернат, на обласний центр матері і дитини, на Будищанський неврологічний інтернат.
Представники ВО „ЧЕРКАЩАНИ“ звернули увагу, що реалізувати свій депутатський потенціал у стінах черкаської облради непросто. Як критично зауважив депутат Олег Петренко, працювати 2021-го довелося в умовах незавершеного процесу децентралізації та дуалізму влади.
— Натомість спостерігаємо активізацію процесів узурпування влади, або намагання урвати з місцевих бюджетів якісь додаткові податки, — акцентував він. — На мою думку, не є правильним, коли, наприклад, рішення, які саме дороги мають ремонтуватись, приймається в одному, чи двох кабінетах. Депутати фракції ВО „ЧЕРКАЩАНИ“, як ніхто інший в облраді, знають головні потреби своїх громад. Так само і те, які дороги потрібно ремонтувати вже „прямо зараз“. І в той час, коли депутатський корпус чомусь не голосує за рішення про „План будівництва місцевих доріг на 2021 рік“, керівництво державної адміністрації це проковтнуло, мовляв, „хай так !“
У свою чергу Олександр Воскобойнік додав, що „ЧЕРКАЩАНИ“ будуть продовжувати відстоювати позицію, аби бюджетні кошти більшою мірою розподілялися на потреби місцевих громад.
— Аграріїв не лякає, що буде збільшено якесь оподаткування, але вони переконані, що воно має бути рівним для всіх членів громади, які працюють в тому чи іншому населеному пункті. Це має бути однаково як для масштабного бізнесу, так і для одноосібного підприємця. Головне, щоб кошти залишились на місцевому рівні і працювали на громаду, — підкреслив він.
Фракція ВО „ЧЕРКАЩАНИ“ резюмувала, що готова брати на себе повну відповідальність за формування дієвої виконавчої гілки влади обласного рівня. Так само, як і за соціально-економічний розвиток всього регіону. Тому навіть за умов незавершеного процесу децентралізації буде так само найбільш ефективною навіть в умовах обмежених можливостей.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram