Без м’яса, риби та зарплати: які права людей порушують у черкаському наркодиспансері

17 вересня 2021, 20:11

15 вересня регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Черкаській області здійснила моніторинговий візит до комунального підприємства «Черкаський обласний наркологічний диспансер ЧОР», щоб перевірити, чи дотримуються там права пацієнтів.

Заклад розташований у п’ятиповерховій будівлі, в якій знаходяться як диспансерне відділення, так і два стаціонарних відділення, в т.ч. й відділення, де пацієнти отримують замісну підтримувальну терапію.

Заклад надає в й ургентну (невідкладну) допомогу пацієнтам, яких привозить швидка допомога. На момент візиту в Закладі перебувало 24 особи, в т.ч. одна жінка. До одного із пацієнтів застосували фізичне обмеження за допомогою ременів у вигляді фіксації передпліччя.

Адміністрація забезпечує побутові умови на достатньому рівні в межах фінансування. Проте воно недостатнє, адже призвело до того, що пацієнти не отримують з їжею м’яса та риби, а працівники закладу не отримують понад три місяці заробітну плату.

Підопічні вільно користуються особистими речами та власними коштами. Кімнати обладнані ліжками, шафами та приліжковими тумбочками. Під час особистого спілкування скарг на неналежне поводження підопічні не висловлювали.

Однак у закладі порушують права людей на приватність та повагу до гідності: там відсутні перегородки в туалетах та немає ширм у кімнатах для гігієнічних процедур важкохворим підопічним.

Відсутній інформаційний стенд з контактами державних органів, до яких підопічні можуть звернутися у разі порушення їхніх прав. За результатами моніторингового візиту готується детальний звіт і відповідні листи реагування.

За інформацією пресслужби Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області

Читайте також: "Попри біль і втому": на Черкащині вчителька змушувала дітей "працювати на школу"

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору