В облдержадміністрації розповідають, що дитсадки в Черкасах та області будуть готові до прийому дітей із 1-го та 8-го червня, а в Умані - уже з 27-го травня. Однак відчинять двері лише тим малюкам, батьки яких матимуть довідку про стан здоров'я дитини. Про ситуацію щодо відкриття дитячих садків у Черкасах та області дізнавалися наші журналісти.
Черкащанка Алла Мороз - мама двох дітей. Вона розповідає, що піти до педіатра за довідкою про стан здоров'я дитини - не проблема для неї.
- Ми ж і до цього ходили до лікаря за попереднім записом. Якщо всі дотримуватимуться свого часу, то не буде черг і тісного контакту з іншими дітьми чи батьками, - розповідає Алла. - Я за відвідування садочків дітьми, оскільки досвід Європи показав, що відкриття дошкільних закладів до сплеску захворювання не призвів.
Сергій Воронов, директор Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР, розповідає, що усі необхідні документи для того, щоб дитячі садки відчинилися, уже готові - їх залишилося надати лише для розгляду виконавчому комітету міста. Однак залишаються причини, через які деякі дошкільні заклади не зможуть відчинитися.
- Проблема в тому, що у більшості садочків міста працюють кухарі віком понад 60 років. Окрім того у нас на сьогодні 26 медсестер - а це майже половина - пенсійного віку. Без цих людей організувати повноцінне відновлення навчального процесу неможливо. А оскільки ця вікова категорія в зоні ризику - працювати їм заборонено, - коментує головний освітянин міста.
За словами Сергія Воронова, ті люди, яких допустять до роботи, повинні пройти ПРЛ-тестування за рахунок міста. Приблизна кількість таких працівників - близько двох тисяч.
- У садочках директори та працівники самостійно регулюватимуть та зазначатимуть час прийому дітей і повернення їх батькам. Це завдання покладаємо на керівників дошкільних закладів, оскільки розуміємо, що у кожного дитсадка буде власний особистий графік відповідно вільному часу вихователів, - зазначає директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради.
Однак він додає: групи дітей збиратимуть на вулиці в зарані визначений час і в такому ж режимі малюків забиратимуть батьки.
Оксана Сімушіна, яка тимчасово виконує обов'язки керівника управління освіти Черкаської ОДА, зазначає, що відновлять роботу заклади дошкільної освіти Черкас та області з 1-го та 8-го червня. Однак в Умані дитсадки запрацюють уже з 27-го травня.
- У період підготовки дитсадків до відкриття вихователі пройдуть навчання стосовно правильного використання засобів особистого захисту, їх утилізації та контролю цих процесів. У цей же період відбудеться дезінфекція приміщень і звільнення кімнат від м'яких іграшок і килимів із довгим ворсом.
Начальник відділу освіти Уманської міськради Ірина Миколенко розповідає, що відкриття дошкільних закладів довелося відкласти через новоприйняті нормативні акти увечері 21-го травня.
- Дитячі садочки готові до прийому дітей. Однак через ряд нормативних актів, які регламентують роботу закладів дошкільної освіти, ми вимушені внести ряд змін у режим роботи закладів. Відтак ми розробляємо адаптативний графік прогулянок, занять, харчування та сну дітей, - розповіла головна освітянка Умані. - Але найголовніша умова, за якої дітей приймуть до закладу - наявність довідки про стан здоров'я малюка. З 27-го травня заклади дошкільної освіти відновлять свою роботу, але функціюватимуть із дотриманням усіх нових вимог.
Завідувачка відділу освіти Золотоніського міськвиконкому Ольга Строкань розповідає, що карантинні обмеження на території дитячих садків діятимуть і після відкриття дошкільних закладів.
Супроводжуючі, які приводитимуть дошкільнят, повинні мати індивідуальні засоби захисту. Однак попри дотримання цих вимог очікування на території садочка обмежене.
- До роботи з дітьми допускатимуть тих, у кого температура тіла не перевищує 37,2°С. Окрім цього температурний скринінг проводитимуть і для дітей на вулиці перед дошкільним закладом, і кожні наступні 4 години. Результати вписуватимуть у відповідний журнал. У випадку, якщо на вході в дитсадок температура тіла малюка перевищуватиме норму, його не впустять у заклад. Якщо ж температура тіла підвищиться упродовж дня - дитину ізолюють, повідомивши про це медиків і батьків, - прокоментувала Ольга Строкань.
Також на період карантину заборонено використовувати тканинні багаторазові рушники, м'які іграшки та килими з довгим ворсом. Перебувати у взутті в закритому приміщенні також заборонено.
- Згідно з рекомендаціями, працівники дитсадків дезінфікуватимуть іграшки таповерхні. Останні – не рідше, ніж кожні 2 години. Ці ж часові вимоги до вологого прибирання, яке повинно відбуватись із використанням мийних і дезінфікуючих засобів. За правилами, провітрюватимуть приміщення протягом 15 хвилин і більше, - розповідає завідувачка відділу освіти Золотоніського міськвиконкому. - Обмеження стосуються і прийому їжі дітьми. За новими вимогами, за одним столом можуть сидіти лише двоє дітей і лише по діагоналі, а не 4, як раніше.
Підготувала Аліна Євич
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram