Без конкуренції немає якості, – черкаський підприємець про комунальні підприємства

30 травня 2015, 11:25

17604

Відтепер за зливову каналізацію у Черкасах нестимуть відповідальність два комунальні підприємства – «Черкасиводоканал» та ЧЕЛУАШ. «Лівньовку» комунальним підприємствам владці передали саме напередодні проливного дощу, який затопив Черкаси 29 травня. Донедавна з роботами, які нині розділені між двома комунальними підприємствами, справлялося лише одне приватне підприємство ПП Ларіонова.

- 28 травня отримали офіційну відповідь департаменту ЖКК що місто більше не зацікавлене продовжувати угоду по утриманню систем зливової каналізації з ПП Ларіоновою, - розповідає приватний підприємець Андрій Бортник, який добре знається на тому, як потрібно утримувати міську «лівньовку», адже свого часу також був переможцем тендеру на цей різновид робіт. – Саме 28 травня працівниками ПП Ларіонова було проведене останнє чергування, а вже 29 травня, коли дощ йшов і вдень, і вночі, вже ніхто не чергував. Додам, що це вперше за останні чотири роки в місті не відбувалось цілодобове чергування фахівців. Тож і вийшло, що при однакових за інтенсивністю дощах (27 травня випадає 24 мм. опадів, а 29 травня 25.4 мм.) маємо зовсім різний результат.

11209662_903098479756078_244673038051990023_n

Фото зі сторінки Андрія Бортника у Фейсбук

Саме в дощову погоду, запевняє підприємець, таке чергування вкрай необхідне, адже потрібно оперативно відкачувати стічні води у проблемних місцях, чистити решітки, які в негоду швидко забиваються мулом, тримати зв’язок із диспетчером «Черкасиелектротрансу» (нагадаємо, що 29 травня через дощові води, що стояли на вулицях міста, більшість тролейбусів не змогли вийти на свої маршрути).

Тепер обв’язки між комунальними підприємствами розподілені таким чином: «Водоканал» відкачуватиме води з озера Ріца, а ЧЕЛУАШ – безпосередньо чиститиме «лівньовку» та відкачуватиме затоплення по місту. Але, переконаний Андрій Бортник, така робота власних комунальних підприємств коштуватиме значно дорожче, ніж було передбачено тендером з ПП Ларіонова.

- Собівартість «Водоканалу» по вказаних послугах становить сім гривень на відкачку кубу води плюс чотири з гаком гривні на очистку дощової води, - підраховує Андрій Бортник. - А договірна ціна з ПП Ларіонова складала три гривні в комплексі. Тобто нині ціни значно перевищують ті, які виставляв приватник. Собівартість КП ЧЕЛУАШ вирішили не рахувати взагалі, а використовувати кошти з 2,4 мільйонів, що виділені депутатами на утримання каналізації та ямковий ремонт доріг. Гадаю, це дає можливість до різних непрозорих фінансових маневрів. А місто зіштовхнеться з перевитратою коштів. Для наочного порівняння згадаю 2011 рік, коли, виставивши ці роботи на тендер, місту вдалося зекономити значну суму коштів. Бо ж тоді замість 1 млн. 250 тис. грн. що просив за роботу ЧЕЛУАШ, місто заплатило лише 300 тисяч приватному виконавцю. При чому ця ціна була кінцевою.

11351378_903098046422788_3844908974245929134_n

Фото зі сторінки Андрія Бортника у Фейсбук

Викликає сумнів у підприємця й те, чи є на балансі КП обладнання, необхідне для утримання зливової каналізації. Андрій Бортник пояснює, що у ЧЕЛУАШ ще з 2011 року не працює насосна станція. Потужної техніки для відкачки води не має також і «Водоканал». Натомість у приватного підприємця є кілька потужних насосних станцій.

- І контролювати приватні підприємства було значно простіше Адже вівся постійний автоматичний облік відкачаної води. Для цього встановлені спеціальні лічильники. Тепер, швидше за все, КП такий облік рахуватимуть вручну, - припускає Андрій Бортник.

11390078_903097373089522_511238732782299849_n

Фото зі сторінки Андрія Бортника у Фейсбук

Підприємець зауважує: ситуація із ПП Ларіонова – не поодинокий випадок, коли місто з незрозумілих причин відмовляється від тендерів і віддає обслуговуючі послуги комунальним підприємствам. На його переконання, здебільшого такі рішення коштують містянам задорого – за послугу (іноді не дуже якісну, адже КП зазвичай не мають необхідних потужностей) доводиться платити більше, ніж, якби таку ж послугу надавало підприємство, яке було обрано під час тендеру на конкурсних умовах. Тому позиція підприємця категорична  - у Черкасах мають бути відкриті прозорі торги.

10403889_903084159757510_3652273721227199345_o

Фото зі сторінки Андрія Бортника у Фейсбук

- Якщо комунальні підприємства хочуть працювати ефективно, вони повинні виходити на чіткі та прозорі тендери, - підсумовує Андрій Бортник. – Тоді буде неважливо, хто надає послугу: комунальне, чи приватне підприємство, бо ж повинна бути якісна послуга за найменшу ціну. Та нині такі процеси у місті гальмуються секретарем міської ради Олександром Радуцьким, який без будь-яких тендерів передає роботи комунальним підприємствам. Але без конкуренції немає якості – такий закон ринку. Якщо зробити таку прозору систему, відразу зникне багато незрозумілих питань. Взяти участь у такому тендері готові чимало підприємств.

Поділитись

Коментарі

Містянин сказав:

“Взяти участь у такому тендері готові чимало підприємств” – прозорі тендера, це Бортник має на увазі коли в тендері беруть участь декілька підконтрольних йому фірмочек?

[email protected] сказав:

Шановний пан Бортник маніпулює фвктами. До інформації: КП”Черкасиводоканал” перекачує зливоприймач “озеро Ріца” (р-н зал. вокзалу) за ціною 4.09 грн/куб.м, при цьому зливові води транспортуються каналізаційними мережами, і очищаються на очисних спорудах ПАТ”Азот”. Пан Бортник скромно замовчує, що після відкачки ПП по вул. Смілянській, доводилося додатково прибирати вулицю, узбіччя, руйнувалося дорожнє покриття, а найголовніше-неочищені зливові стоки з усіма домішками потрапляли у річку Дніпро в межах міста і зон відпочинку.

Ольга сказав:

Во всех статьях и выступлениях Бортника 20% правды, а остальное манипуляция фактов. Главное первому вылить грязь, а остальные пусть оправдываются – это его метод.

Вгору