Без фонтану, але з перголами, – як виглядатиме сквер “Юність” після реконструкції

08 грудня 2016, 17:55

img_7594_1

У наступному році в Черкасах візьмуться за реконструкцію скверу «Юність». Він розгорнувся уздовж бульвару Шевченка на земельній ділянці площею 0,93 га між вулицями Остафія Дашковича та Байди Вишневецького. Яким буде оновлене «обличчя» цього місця обговорили вчора на засіданні архітектурно-містобудівної ради.

Між тим, як повідомив начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Володимир Гусаченко, тамтешня земельна ділянка наразі визнана зоною природно-заповідного фонду.

Проект майбутньої реконструкції площі розробив архітектор Віталій Солодкий. За його словами, у ньому передбачили заміну зношеного асфальту на тротуарну плитку, облаштували місця для відпочинку людей (це лавки та перголи), нове вуличне освітлення і, що важливо, – зберегли всі зелені насадження.

– Власне, в цьому проекті ми намагалися окреслити всі ті завдання, які перед нами ставали замовники КП «Дирекція парків», – сказав він. – Серед іншого тут має з’явитися відкритий майданчик для проведення різних міських заходів.

За його словами, раніше вони розробляли ще один проект. Спершу там передбачали облаштувати навіть басейн, утім, пізніше від цієї ідеї вирішили відмовитися.

– На відміну від попереднього проекту ми цього року перемістили перголи дещо в інше місце й прибрали звідти фонтан, – зазначив Віталій Солодкий.

Відтак, після майже двох годин обговорень презентованого проекту його учасники архітектурно-містобудівної ради вирішили його погодити. Але з тим, аби в майбутньому реконструкцію скверу продовжили й врахували в ній ще кілька ідей.

– На цьому етапі ми зауважень не маємо, але виходимо з пропозицією до «Дирекції парків» розробити стратегічний перспективний план його подальшої реконструкції, – резюмував головний архітектор Черкас Віталій Чернуха.

– Як ви позиціонуєте цей сквер, – звернувся до замовників проекту начальник відділу містобудівного кадастру та ГІС Федір Балаба. – Як транзитний – коли пішохід просто проходить повз нього, бо йому слід дістатися чи то ринку, чи то в якусь із будівель навколо, або ж як конкретне місце для відпочинку людей, де б вона могла лишитися та провести з друзями чи родиною свій вільний час?

Усі присутні на обговоренні погодилися, що сквер «Юність» має стати ще одним улюбленим місцем для відпочинку жителів та гостей нашого міста.

До всього, Федір Балаба вийшов із пропозицією, аби в цьому місці вже після реконструкції встановити «сонячне дерево, через яке можна підзарядити мобільний телефон чи інші гаджети.

– Безумовно наші задачі – зберегти авторське бачення площі, але разом із тим – ми не повинні миритися з протоптаними через газони стежками, із засохлими деревами чи просівшим асфальтом, – додав своєю чергою архітектор Микола Упир. – Свого часу ця площа теж мала дещо інше наповнення, зараз усе змінилося, бо життя не стоїть на місці – воно еволюціонує.

Cеред його пропозицій, з боку вулиці Остафія Дашковича облаштувати квітковий павільйон. Але такий, який був би не просто місцем для торгівлі, а яскравою родзинкою в середмісті.

– Тут свого часу й розміщувався квітковий павільйон «Черкасизеленгосп», – нагадав Микола Михайлович. – І оскільки в нас наразі триває реконструкція театру, в нас із часом однозначне стане питання щодо розміщення поблизу нього квіткових павільйонів. Тож осмілюся запропонувати облаштування квіткового павільйону тут, це має бути креативна річ, щоб він був не просто місцем для торгівлі квітами, а родзинкою Черкас.

Чітко та правильно розставити всі акценти й максимально наситити це місце елементами, котрі б притягували та затримували увагу відвідувачів запропонував архітектор Роман Сорокін.

– За своє життя мені довелося побачити майже всі європейські центри – в Іспанії, Італії, Франції… Тож їхня особливість у тому, що вони намагаються такий сквер максимально наситити. Бо це місце, яке притягує максимальну кількість людей, – сказав він.

А от викладач Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Галина Заварзіна, яка долучилася до обговорення, висловилася на рахунок того, що в цьому місці будуть збережені всі зелені насадження.

– Планування в цьому сквері дуже гарне, його слід обов’язково зберегти та підтримувати. Утім, от з боку театру на ялинки треба уважніше подивиться, вони дуже покручені й уже немає тої декоративності, яка мала б бути. Натомість напроти вони розкішні і їх важливо зберегти, – сказала жінка. – Загалом усі ті дерева, які нині вже в поганому стані треба прибрати, а на їхнє місце висадити нові.

Нагадаємо, реконструкцію скверу планують проводити за рахунок коштів природно-охоронного фонду.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору