У Черкасах презентували другу (оновлену) версію Громадського бюджету. Електронну платформу, за допомогою якої черкащани зможуть проголосувати за найкращі на їхню думку проекти у рамках Громадського бюджету, цьогоріч вдосконалено.
Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив засновник і директор IT-компанії "Ekreative" Віктор Євпак.
- Ця платформа - це один з інструментів, де люди можуть показати своє волевиявлення щодо покращення нашого міста. З'явилася така платформа у минулому році. Цьогоріч її було вдосконалено. Зокрема, ми побачили, що психологія голосування людини досить складна. Часто люди віддають голос не за той проект, який їм подобається насправді, а за той, який дійсно може перемогти. Тобто людина бачить, що один з проектів набирає велику кількість голосів, і він нормальний, а проект, який найбільше сподобався, - підтримало лише дві-три особи. Людина не хоче марнувати один свій голос на проект, який за кількістю голосів не пройде. Щоб такого не було, ми вирішили дати громадянину не один голос, а чотири. Це дає шанс проголосувати і за ті проекти, які йому дійсно подобаються, і за ті, які є найпопулярнішими за голосами цієї миті. Також ми візуально вдосконалили платформу: додали гарне фото міста, "підчистили" дизайн, додали нові елементи програмування, - зазначає Віктор Євпак.
Він акцентує, що відтепер голосування за найкращі проекти буде чесним і безпечним завдяки системі електронного збору голосів BankID, яка унеможливить фальсифікації та технічні маніпуляції.
- BankID - це реєстрація користувача в електронній мережі, із використанням його банківських даних. Людина не віддає якусь свою банківську інформацію нашій системі, просто, реєструючись через банківську систему, вона підтверджує свою особистість. Моя команда також дуже хоче долучитися до проекту міських петицій і запровадити BankID там. Наразі його там немає, тому це є потенційною "діркою" для зловживань, - наголосив Віктор.
Розробники зазначають, що платформа допомогає проводити будь-яке голосування, тому в майбутньому її було б доречно використовувати і для інших проектів.
- Ми хочемо використовувати цю платформу протягом усього року, а не лише на період голосування за Громадський бюджет. За допомогою такої платформи міська рада може проводити будь-які публічні голосування. Наприклад, черкащани можуть обирати, який варіант реконструкції набережної їм більше довподоби, або проголосувати, де краще встановлювати стелу "Я люблю Черкаси" тощо, - розповідає Володимир Дибенко ("Artel outsourcing group").
Цього року голосування за проекти у рамках Громадського бюджету буде відбуватися з 1 по 14 листопада. Черкащани обиратимуть кращі із 70-ти проектів. В життя втілять ті, які наберуть найбільшу кількість голосів.
Проголосувати можна буде:
- на сайті Черкаської міської ради у розділі "Громадський бюджет";
- на першому поверсі Черкаської міської ради у кабінеті 100;
- на першому поверсі адміністративної будівлі по бул. Шевченка, 117 (колишнє приміщення Соснівської районної ради)
- на першому поверсі адміністративної будівлі, бул. Шевченка, 307.
Нагадаємо, громадський бюджет – це частина коштів з міського бюджету, що йде на фінансування проектів та пропозицій жителів міста. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію. Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Бюджет однієї заявки не повинен перевищувати 1 млн грн. 30 липня в Черкасах закінчилася реєстрація проектів громадського бюджету-2016. Цьогоріч заявок стало ледь не втричі більше – 108 проти 39 проектів у 2015 році.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram